Ogłoszenia duszpasterskie:

16. Niedziela zwykła 21 lipca 2019 r.

 

1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się 20. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa połączony z misyjną Akcją św. Krzysztof. Hasłem tegorocznego tygodnia są słowa: Ochrzczeni i posłani niesiemy Chrystusa. W podziękowaniu Panu Bogu za szczęśliwą jazdę bez wypadku ofiarujemy 1 grosz za 1 kilometr podróży na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy. W naszej parafii błogosławieństwo samochodów i innych pojazdów oraz zbiórka na środki transportu dla misjonarzy będą dziś po Mszy świętej o godz. 9.00; błogosławieństwo pojazdów odbędzie się również 25 lipca po Mszy świętej o godz. 18.00, w liturgiczne wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżnych.

2. Zapraszamy jutro o godz. 6.30 na Mszę świętą na śp. ks. kanonika Krzysztofa Czyrkę w 30. dniu po jego śmierci.

3. W liturgii tygodnia obchodzimy: * 22 lipca – Święto św. Marii Magdaleny; * 23 lipca – Święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy; * 24 lipca – wspomn. św. Kingi, dziewicy, * 25 lipca – Święto św. Jakuba Apostoła, 26 lipca – wspomn. św. Joachima i Anny, rodziców NMP, dziadków Pana Jezusa, dzień naszej wdzięczności rodzicom, dziadkom, emerytom i ludziom w podeszłym wieku.

4. W naszej wspólnocie parafialnej witamy i pozdrawiamy uczestników drugiego turnusu wakacyjnych rekolekcji oazowych, którym przewodniczy ks. Kamil Frączek.

5. Nie pozwólmy, aby czas wakacji osłabił naszą wiarę i łączność z Bogiem i wspólnotą Kościoła, pamiętajmy o codziennej modlitwie,  niedzielnej Mszy świętej i zachowywaniu przykazań Bożych, szczególną opieką otoczmy dzieci i młodzież.

6. Za kilkanaście dni rozpocznie się 39. Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę, prosimy o modlitwę w intencji pielgrzymki i gorąco zachęcamy do udziału w niej wielu naszych parafian.

7. Bóg zapłać za ofiary zebrane na tacę w ostatnią niedzielę – 2649 zł.

8 Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się (zapowiedź 1): Marcin Ignatowicz, kawaler z Parczewa,. ul. Dworcowa 20, parafii Opatrzności Bożej w Parczewie i Aneta Mariola Łaska, panna z Wisznic, ul. Polna 42, parafii tutejszej. Otoczmy ich naszą modlitwą, kto by wiedział o przeszkodach istniejących pomiędzy nimi, zobowiązany jest o tym powiadomić tutejszych duszpasterzy.       

9. W ostatnim Echu Katolickim polecamy: Wspomnienie o śp. ks. Krzysztofie Czyrce, Czego mogą nauczyć dzisiejszych ludzi św. Joachim i Anna, rodzice NMP? Tylko prawda o zbrodni na Polakach na Wołyniu może doprowadzić do pojednania współcześnie żyjących Polaków i Ukraińców.