Ogłoszenia duszpasterskie:

17. Niedziela zwykła 28 lipca 2019 r.

 

1. Po hasłem W mocy Ducha Świętego, w tym tygodniu rozpoczyna się 39. Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę – z tej racji biskup siedlecki Kazimierz Gurda skierował do nas okolicznościowy List pasterski, w którym zachęca do uczestnictwa w pielgrzymce, fizycznie oraz duchowo, i modlitwie pątników powierza najważniejsze diecezjalne intencje. Wypada, aby także przynajmniej kilkunastu naszych parafian wyruszyło w tym roku na jasnogórski pielgrzymi szlak, do czego bardzo serdecznie zachęcamy, najlepiej z ks. proboszczem w grupie 16, parczewsko-wisznickiej, która wyjdzie w drogę z Parczewa w piątek 2 sierpnia po Mszy świętej sprawowanej o godz. 6.00 w bazylice św. Jana Chrzciciela. Zapisy do grupy 16 i zdawanie bagaży w czwartek 1 sierpnia w godz. 14.00 – 20.00; wpisowe za udział w pielgrzymce i bagaż (do 15 kg) wynosi 130 zł. Prosimy o trwanie w duchowej jedności z pielgrzymującymi do Częstochowy przez podjęcie pielgrzymki duchowej pod następującymi warunkami: w dniach 1 – 15 sierpnia należy: * W miarę możliwości codziennie uczestniczyć we Mszy świętej, * Odmówić codziennie cząstkę różańca, w południe Anioł Pański i wieczorem Apel Jasnogórski, * Przeżyć każdy dzień z konkretną intencją (pokutną, dziękczynną lub błagalną), * Odmówić codziennie Modlitwę pielgrzyma, * Przekazać swoje intencje kierownictwu pielgrzymki.

2. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek (od 17.00 Godzina święta), pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

3. W czwartek rozpoczyna się sierpień - miesiąc trzeźwości. Jak co roku, tak i teraz Konferencja Episkopatu Polski zwraca się do nas z apelem o dar abstynencji od alkoholu: Świadomi powagi w naszej Ojczyźnie prosimy o podjęcie dobrowolnej abstynencji od alkoholu w sierpniu, miesiącu wielkich patriotycznych rocznic i świąt Maryjnych. Nasi przodkowie nie szczędzili krwi, aby bronić ziemi ojczystej. My także pokażmy, że jesteśmy gotowi bronić wolności, wyrzekając się tego, co zniewala tak wielu spośród nas. (…) Czy zdajemy sobie sprawę, że prawie milion dzieci w Polsce żyje w rodzinach z problemem alkoholowym?

4. Pamiętajmy, że w czwartek 1 sierpnia przypada 75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego; pomódlmy się za poległych wówczas za Ojczyznę i wciąż módlmy się za Polskę.

5. W niedzielę za tydzień 4 sierpnia, pierwszą miesiąca – po Mszy świętej o godz. 11.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna wokół kościoła.

6. Bóg zapłać za ofiary zebrane na tacę w ostatnią niedzielę – 2648 zł., na środki transportu dla polskich misjonarzy z racji Tygodnia św. Krzysztofa – 1696 zł.

7. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się (zapowiedź 2): Marcin Ignatowicz, kawaler z Parczewa,. ul. Dworcowa 20, parafii Opatrzności Bożej w Parczewie i Aneta Mariola Łaska, panna z Wisznic, ul. Polna 42, parafii tutejszej. Otoczmy ich naszą modlitwą, kto by wiedział o przeszkodach istniejących pomiędzy nimi, zobowiązany jest o tym powiadomić tutejszych duszpasterzy.       

8. W ostatnim Echu Katolickim polecamy: Relację z ingresu bpa Piotra Sawczuka do katedry drohiczyńskiej, comiesięczne materiały formacyjne dla Kół Różańcowych, „Powrót do życia” – jak pomóc współuzależnionym od alkoholu? Wspomnienia bialczanki z czasów Powstania Warszawskiego.

9. Intencje Modlitwy na sierpień 2019: * Ewangelizacyjna – Aby rodziny, dzięki życiu pełnemu modlitwy i miłości, stawały się coraz bardziej „laboratoriami humanizacji”; * Diecezjalna – Aby Maryja była znana i kochana; * Parafialna – Aby Maryja pobłogosławiła naszym abstynenckim postanowieniom i innym konkretnym inicjatywom podjętym dla otrzeźwienia parafii.

10. W ostatnim tygodniu zmarli śp.: Edward Sidorowicz (l. 78 ) z ul. Rowińskiej i Marian Szeniawski (l. 85) z Dubicy Górnej (pogrzeb w poniedziałek 29.07, godz. 13.30 wyprowadzenie z domu pogrzebowego, 14.00 Msza pogrzebowa) – niech odpoczywają w pokoju wiecznym, rodzinom składamy serdeczne współczucie.