Ogłoszenia duszpasterskie:

18. Niedziela zwykła 4 sierpnia 2019.

 

1. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca – dziś po Mszy świętej o godz. 11.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna wokół kościoła.

2. Trwa 39. Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę, pozostańmy w duchowej łączności z naszym ks. proboszczem i wszystkimi pielgrzymami.

3. Trwa sierpień - miesiąc trzeźwości, zrezygnujmy z całkowicie alkoholu…Świadomi powagi w naszej Ojczyźnie prosimy o podjęcie dobrowolnej abstynencji od alkoholu w sierpniu, miesiącu wielkich patriotycznych rocznic i świąt Maryjnych. Nasi przodkowie nie szczędzili krwi, aby bronić ziemi ojczystej. My także pokażmy, że jesteśmy gotowi bronić wolności, wyrzekając się tego, co zniewala tak wielu spośród nas. (…) Czy zdajemy sobie sprawę, że prawie milion dzieci w Polsce żyje w rodzinach z problemem alkoholowym?

4. We wtorek 6 sierpnia Święto Przemienienia Pańskiego, odpust parafialny. Msze święte o godz. 6.30. 12.00 i 18.00. zapraszamy przede wszystkim na główną odpustową Eucharystię, którą odprawi ks. Krzysztof Skwierzyński, ojciec duchowny Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiego, połączoną z procesją eucharystyczną wokół kościoła.

5. W piątek 9 sierpnia na terenie naszej parafii w Dubicy Dolnej zatrzymają się na nocleg uczestnicy XI Podlaskiej Konnej Pielgrzymki z Bobrownik do Kodnia, w dalszą drogę wyruszą w sobotę 10 sierpnia. Przyjmijmy ich serdecznie.

6. W przyszłą niedzielę 11 sierpnia o godz. 19.00 w parku przed kościołem rozpocznie się koncert: „Uwielbienie z mocą”, które poprowadzi zespół „Porozumienie”, zapraszamy na wspólne uwielbienie Pana Boga. Zachęcamy do udziału młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

7. Zbliża się 21. pielgrzymka z Wisznic do Kodnia, wyruszy w środę 14 sierpnia o godz. 5.00.

8. Bóg zapłać za ofiary zebrane na tacę w ostatnią niedzielę – 2517 zł.

9. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się (zapowiedź 3): Marcin Ignatowicz, kawaler z Parczewa,. ul. Dworcowa, parafii Opatrzności Bożej w Parczewie i Aneta Mariola Łaska, panna z Wisznic, ul. Polna, parafii tutejszej. Otoczmy ich naszą modlitwą, kto by wiedział o przeszkodach istniejących pomiędzy nimi, zobowiązany jest o tym powiadomić tutejszych duszpasterzy. 

10. W dniu 31 sierpnia odbędzie się pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Leśnej Podlaskiej. Z naszej parafii jest organizowany wyjazd autokarowy, zapisy przyjmuje p. Teresa Trochonowicz. Szczegóły i program pielgrzymki na tablicy ogłoszeń.

11. Intencje Modlitwy na sierpień 2019: * Ewangelizacyjna – Aby rodziny, dzięki życiu pełnemu modlitwy i miłości, stawały się coraz bardziej „laboratoriami humanizacji”; * Diecezjalna – Aby Maryja była znana i kochana; * Parafialna – Aby Maryja pobłogosławiła naszym abstynenckim postanowieniom i innym konkretnym inicjatywom podjętym dla otrzeźwienia parafii.