Ogłoszenia duszpasterskie:

19. Niedziela zwykła – 11 sierpnia 2019.

 

1. Trwa 39. Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę. Wspierajmy naszą modlitwą wszystkich, którzy podjęli się trudu pielgrzymki.

2. We wtorek 13 sierpnia po Mszy świętej o godz. 18.00 zapraszamy na różaniec fatimski.

3. W tym tygodniu obchodzimy:

14 sierpnia – wspomn. św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika;

15 sierpnia (czwartek)– Uroczystość Wniebowzięcia NMP (Matki Bożej Zielnej); Msze święte jak w każdą niedzielę: 7.30, 9.00, 11.00 i 17.00 – na każdej Mszy obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów. Mamy obowiązek uczestniczyć w Eucharystii. W tym dniu obchodzimy także nasze wielkie Święto narodowe, kiedy dziękujemy Panu Bogu i Matce Najświętszej za zwycięską Bitwę Warszawską w 1920 r. – cud na Wisłą. Pamiętajmy o poległych za Ojczyznę, na naszych domach wywieśmy biało-czerwone flagi. 

4. Wszystkim parafianom i gościom dziękujemy serdecznie za przygotowanie i udział w naszych uroczystościach odpustowych w Święto Przemienienia Pańskiego.

5. W środę 14 sierpnia o 5.00 rano wyruszy z naszego kościoła XXI Piesza Pielgrzymka do Kodnia. Zapraszamy do wzięcia udziału w tej pielgrzymce i prosimy o modlitwę, aby wydała ona wiele duchowych owoców. Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą: w niedzielę 11 sierpnia w zakrystii po każdej Mszy Świętej i w godz. 15.00 – 19.00 w budynku starej plebanii oraz w poniedziałek 12 sierpnia i wtorek 13 sierpnia w godz. 15.00 – 18.00 w budynku starej plebanii. Przy zapisie podajemy adres zamieszkania. Wpisowe (jak w latach ubiegłych) wynosi 35 zł (na pamiątki pielgrzyma, ubezpieczenie i ciepły posiłek na trasie). Osoby niepełnoletnie muszą być pod opieką dorosłych. Na pielgrzymkę zabierzmy z sobą różaniec, ubieramy skromny strój (taki, żeby w nim można było wejść do kościoła).

6. Dzisiaj o godz. 19.00 w parku przed kościołem rozpocznie się koncert: „Uwielbienie z mocą”, które poprowadzi zespół „Porozumienie”, zapraszamy na wspólne uwielbienie Pana Boga. Zachęcamy do udziału młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

7. Składamy serdeczne podziękowanie ,,Bóg zapłać’’ za dar sierpniowej abstynencji od alkoholu, wszystkim którzy podjęli to postanowienie.

8. W dniu 31 sierpnia odbędzie się pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Leśnej Podlaskiej. Z naszej parafii jest organizowany wyjazd autokarowy, zapisy przyjmuje p. Teresa Trochonowicz. Szczegóły i program pielgrzymki na tablicy ogłoszeń.