Ogłoszenia duszpasterskie

21. Niedziela zwykła – 25 sierpnia 2019 r.

 

1. Jutro, 26 sierpnia, obchodzimy Uroczystość NMP Częstochowskiej, zapraszamy na Msze święte o godz. 6.30, 9.00 i 18.00. Ponadto w tym tygodniu obchodzimy: 27 sierpnia – wspomn. św. Moniki; 28 sierpnia – wspomn. św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła; 29 sierpnia – wspomn. męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

2. Przeżywamy już ostatnie dni wakacji, z odnowionymi siłami duchowymi wejdziemy niebawem w nowy w rok szkolny i katechetyczny. Prosimy wszystkich o modlitwę o światło Ducha Świętego dla uczniów, nauczycieli, katechetów i wychowawców. Rodziców, których sam Bóg ustanowił pierwszymi i głównymi wychowawcami dzieci, bardzo prosimy o jeszcze większą troskę: brońcie wasze dzieci przed obcymi i wrogimi ludzkiej naturze, naszej kulturze i religii nachalnymi ideologiami i każdą próbą deprawacji! Bardzo was prosimy o czytelne świadectwo wiary dawane dzieciom w domu, o czynny udział w życiu parafii, oraz o szczery i czynny kontakt z nauczycielami, katechetami i środowiskiem szkolnym. Dziś bowiem jednym z najgroźniejszych zjawisk społecznych jest wyraźna tendencja rodziców do rezygnacji z wychowania własnych dzieci. A z uwagi na to – jak donoszą media – że w niektórych miastach Polski od września br. planuje się wprowadzenie do szkół w czasie zajęć dodatkowych „edukacji seksualnej”, o wyjątkową czujność, odpowiedzialność i roztropność. Okolicznościowy Apel w tej sprawie kieruje do nas Komisja Wychowania Konferencji Episkopatu Polski, która także wzywa rodziców, aby w celu uzyskania pewności, że ich dzieci nie wezmą udziału w tego typu zajęciach, podczas których będą im przekazywane treści niezgodne z katolickim systemem wartości i wykraczające poza obowiązującą szkolną podstawę programową, składali w szkole specjalne oświadczenie.

3. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy dla trzeźwości Polski ofiarowali w sierpniu dar abstynencji od alkoholu.

4. W przyszłą niedzielę 1 września, pierwszą miesiąca po Mszy świętej o godz. 11.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna wokół kościoła.

5. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ostatnią niedzielę – 2634 zł.

6. W sobotę 31 sierpnia odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Leśnej Podlaskiej. Zachęcamy członków Kół Różańcowych i czcicieli Matki Bożej Leśniańskiej do licznego udziału w tej pielgrzymce. Zapisy na wyjazd autokarem przyjmuje p. Teresa Trochonowicz.

7. Intencje modlitwy na wrzesień 2019 r.: Ewangelizacyjna – Aby wszyscy, którzy wymierzają sprawiedliwość, działali uczciwie, i aby niesprawiedliwość, która szerzy się w świecie, nie miała ostatniego słowa; Diecezjalna – O dary Ducha świętego dla nauczycieli, katechetów i uczniów w nowym roku szkolnym; Parafialna – Aby dzieci i młodzież szkolna, wspierana przykładem i pomocą rodziców, pilnie i owocnie uczestniczyła w katechizacji oraz odnalazła swoje miejsce w życiu Kościoła i parafii.

8. W najnowszym Echu Katolickim warto przeczytać: Relację z odpustu Wniebowzięcia NMP w Kodniu; W kodeńskim sanktuarium wciąż dzieją się cuda; „Aby nie było za późno” – do czego dążą przedstawiciele ideologii LBGTQ organizujący „parady równości”.

9. W ostatnim tygodniu zmarła śp. Elżbieta Wrońska (l. 63) z Wisznice, ul. Zielona (pogrzeb jutro 26.08, godz. 10.30 przywiezienie ciała do kościoła, 11.00 Msza pogrzebowa) – niech odpoczywa w pokoju wiecznym, rodzinie składamy serdeczne współczucie.

10. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się (zapowiedź 1): Patryk Mirończuk, kawaler z Wygody, parafii tutejszej i Małgorzata Michna, panna zam. w Siedlikach, parafii św. Jana Chrzciciela w Parczewie. Otoczmy ich naszą modlitwą, kto by wiedział o przeszkodach istniejących między nimi, zobowiązany jest poinformować o tym duszpasterzy tutejszej parafii.