Ogłoszenia duszpasterskie

23. Niedziela zwykła – 8 września 2019 r.

 

1. Dziś w Sanktuarium maryjnym w Woli Gułowskiej odbywają się Dożynki Diecezjalne.

2. Zapraszamy w piątek 13 września po Mszy świętej o godz. 18.00 na różaniec fatimski.

3. W sobotę 14 września obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego; w tym dniu na Lotnisku we Włocławku odbędzie się wielkie ogólnopolskie modlitewne spotkanie: „Polska pod krzyżem”. Do udziału w tym wydarzeniu zachęca nas dziś biskup siedlecki Kazimierz Gurda: „Zachęcam wszystkich Diecezjan, aby niezależnie od tego, gdzie mieszkają, 14 września stanęli pod Krzyżem i podjęli szczerą modlitwę za Kościół i Nasz Naród. W ostatnim czasie doświadczyliśmy wielu zmasowanych ataków środowisk wrogich chrześcijaństwu na Kościół, Jego naukę oraz stan kapłański. Dlatego potrzeba nam zwrócić się z wiarą ku Chrystusowi i Jego Krzyżowi, który jest znakiem zwycięstwa nad złem i szatanem. To On wskazuje drogę do lepszego życia i zbawienia. (…) Wszystkich, którzy nie będą mogli być we Włocławku, zapraszam do modlitwy w swoich kościołach, przy krzyżach misyjnych, czy wspólnie z rodziną. (…) Wierzę, że będzie to dla nas wszystkich czas łaski, przemiany i umocnienia.” Bardzo serdecznie zapraszamy na modlitewne spotkanie, które w tym dniu odbędzie się w naszym kościele: rozpoczniemy je o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego i zakończymy uroczystą Eucharystią o godz. 18.00. Wcześniej, we wtorek 10 września po Mszy świętej o godz. 18.00 odbędzie się zebranie poświęcone przygotowaniu tej modlitewnej akcji. Zapraszamy osoby należące do ruchów, wspólnot i grup parafialnych i wszystkich chętnych. Jeszcze raz prosimy o uporządkowaniu miejsc wokół krzyży i ich przyozdobienie.

4. W przyszłą niedzielę 15 września po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci klas III (obecność obowiązkowa).

5. Po zakończonych wakacjach zapraszamy osoby dorosłe, a także dzieci i młodzież do włączenia się w działalność ruchów, grup i wspólnot istniejących w naszej parafii.

6. Prosimy o dary na potrzeby naszego Seminarium (np. pomidory, paprykę).

7. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ostatnią niedzielę – 2303 zł.

8. W najnowszym Echu Katolickim warto przeczytać: Nauka z krzyża; Relację z Diecezjalnej Pielgrzymki Kół Różańcowych do Leśnej Podlaskiej; „Strzec dzieci” – gry komputerowe, książki i zabawki mogą być zagrożeniem duchowym dla dzieci; Dlaczego warto podjąć studia w Instytucie Teologicznym w Siedlcach? Pokazy, na które zapraszani są seniorzy, to okazja dla nieuczciwych sprzedawców. Jak nie dać się oszukać takim naciągaczom?