Ogłoszenia duszpasterskie

24. Niedziela zwykła – 15 września 2019 r.

 

1. Dziś obchodzimy Dzień Środków Społecznego Przekazu. (W tegorocznym Orędziu na ten Dzień papież Franciszek wyraża pragnienie, aby wirtualne media służyły budowaniu ludzkiej wspólnoty i otwierały na drugiego człowieka, i ostrzega przed takim korzystaniem z nich, które osłabiają rodzinne i społeczne relacje). Módlmy się za pracowników mediów, by byli strażnikami prawdy i miłości chrześcijańskiej. Częściej korzystajmy z katolickich środków przekazu oraz wspierajmy, również materialnie, ich istnienie i ewangelizacyjną działalność.

2. Pod hasłem: „Zamieszkać razem z Jezusem” rozpoczyna się dziś IX Tydzień Wychowania. Po Mszy świętej o godz. 11.00 odbędzie się zebranie rodziców i dzieci klas III.

3. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania w naszej parafii wczorajszego modlitewnego spotkania „Polska pod krzyżem” i tym, którzy w nim uczestniczyli.

4. We wtorek 17 września przypada 80. rocznica napaści na sowieckiej na Polskę – pamiętajmy w modlitwie o poległych i pomordowanych w obronie Ojczyzny.

5. 17 września przypada 40. rocznica śmierci ks. kanonika Bronisława Turskiego, długoletniego proboszcza naszej parafii i budowniczego kościoła. Zapraszamy na Mszę świętą w jego intencji o godz. 6.30.

6. W środę 18 września obchodzimy Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski, zwłaszcza dzieci i młodzieży. Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież o godz. 18.00 na Mszę świętą z racji dnia ich Patrona.

7. W piątek 20 września o godz. 16.45 na starej plebanii odbędzie się próba scholi dziecięcej.

8. W sobotę 21 września po Mszy świętej o godz. 18.00 na starej plebanii odbędzie się pierwsza katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

9. W przyszłą niedzielę 22 września po Mszy świętej o godz. 9.00 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania

10. W dniach 21 i 22 września (sobota i niedziela) odbędzie się XXXV Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Szczegółowy program pielgrzymki znajdziemy na plakacie w tablicy ogłoszeń.

11. Wspólnota Domowego Kościoła w Parczewie zaprasza na rekolekcje dla małżeństw w dniach 4-6 października. Szczegóły na plakacie oraz stronie internetowej.

12. Można jeszcze zapisywać się na pielgrzymkę autokarową z naszej parafii do Grecji w dniach 18-27 października.

13. Prosimy o dary na potrzeby naszego Seminarium (pomidory, paprykę i inne warzywa).

14. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ostatnią niedzielę – 2398 zł.

15. W najnowszym Echu Katolickim warto przeczytać: Jak być dobrym wychowawcą? Lourdes to inne oblicze Francji; Sowiecka agresja na Polskę z 17 września 1939 r. przesądziła o losach kampanii wrześniowej; „Módlcie się do Mnie przez łzy Matki Mojej” – jak powstała Koronka do Krwawych Łez Matki Bożej? Dzieciom polecamy „Promyczek dobra” i „Mały promyczek”.

16. Wczoraj zmarła ś.p. Marianna Kucharzewska (l. 93) z Wisznic ul. Rowińska – Msza pogrzebowa jutro 16 września o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek raczej dać Panie…