Ogłoszenia duszpasterskie

27. Niedziela zwykła – 6 października 2019 r.

 

1. W naszej parafii gościmy dziś ks. Daniela Struczyka z Katolickiego Radia Podlasie, taca na KRP, do nabycia są książki religijne. Pamiętajmy, że dziś przypada 23. rocznica beatyfikacji Męczenników Podlaskich z Pratulina.

2 Jutro 7 października obchodzimy wspomn. NMP Różańcowej; Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 rozpoczniemy wspólną modlitwę w intencjach Kościoła, Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego i naszej Ojczyzny (o godz. 16.30 będzie codzienne nabożeństwo różańcowe, potem Eucharystia) W obliczu bardzo ważnych wydarzeń, przed którymi stają dziś Polacy i nasz naród, we wspólnej, gorącej i ufnej modlitwie do Boga i Matki Bożej przyjdźmy upraszać mocy i światła.

3. Zapraszamy w sobotę 12 października po Mszy o godz. 17.00, w przededniu tegorocznego Dnia Papieskiego i wyborów parlamentarnych w Polsce, na wieczór uwielbienia, podczas którego podziękujemy Panu Bogu za dar św. Jana Pawła II i jego wielki pontyfikat.

4. Pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy!” przeżywać będziemy w przyszłą niedzielę 13 października XIX Dzień Papieski, połączony z zbiórką ofiar do puszek na fundusz stypendialny dla zdolnej młodzież pochodzącej z uboższych rodzin. Wdzięczni Panu Bogu za Papieża-Polaka i zatroskani o wychowanie młodego pokolenia w duchu nauczania św. Jana Pawła II włączmy się do tej dobroczynnej akcji. Po Mszy świętej o godz. 17.00 zapraszamy na ostatni w tym roku różaniec fatimski.

5 Zachęcamy do liczniejszego uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych odprawianych w naszym kościele: w dni powszednie o godz. 16.30, w niedziele po Mszy świętej o godz. 11.00. Prosimy także o codzienną modlitwę różańcową w naszych rodzinach.

6. W sobotę 12 października po Mszy świętej o godz. 17.00 na starej plebanii odbędzie się katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

7. W niedziele za tydzień 13 października w Polsce odbędą się wybory parlamentarne. Prosimy wszystkich o gorącą modlitwę o owocny przebieg głosowania i mądre odpowiedzialne wybory. Pragniemy przypomnieć, że obowiązkiem każdego katolika jest jego obecność w sprawach publicznych i korzystanie z prawa wyborczego. Udział w wyborach jest wyrazem miłości do Ojczyzny i odpowiedzialności za jej wspólne dobro, i dlatego jest moralnym obowiązkiem przed Bogiem! Przed oddaniem głosu sprawdźmy dokładnie podglądy i program kandydata oraz jego ugrupowania, jego prawość moralną i miłość do Ojczyzny (upewnijmy się czy: nie promuje aborcji? nie dąży do uznania za małżeństwo związków osób tej samej płci? nie propaguje demoralizacji i dewiacji dzieci i młodzieży).

8. Prosimy o ofiarowanie na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji warzyw i owoców.

9. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ostatnią niedzielę – 2278 zł.

10. Od dzisiejszego numeru cena numeru Echu Katolickim wynosi 2,50 zł. W najnowszym wydaniu Echa warto przeczytać: „Różaniec, to skarb, który trzeba ponownie odkryć”; Relację z rejonowego spotkania Kół Różańcowych we Włodawie; Dlaczego Kościół tak broni tajemnica spowiedzi? – rozmowę z o. Jordanem Śliwińskim, założycielem szkoły dla spowiedników; „Twój głos ma moc” – rozmowę z prof. KUL Mieczysławem Rybą o odpowiedzialności za udział w wyborach parlamentarnych.