Ogłoszenia duszpasterskie

28. Niedziela zwykła – 13 października 2019 r.

 

1. Pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy!” obchodzimy dziś XIX Dzień Papieski, połączony z zbiórką ofiar do puszek na fundusz stypendialny dla zdolnej młodzież pochodzącej z uboższych rodzin. Wdzięczni Panu Bogu za Papieża-Polaka i zatroskani o wychowanie młodego pokolenia w duchu nauczania św. Jana Pawła II włączmy się do tej dobroczynnej akcji. Po Mszy świętej o godz. 17.00 zapraszamy na ostatni w tym roku różaniec fatimski.

2. Dziś w Polsce odbywają się wybory parlamentarne. W tym ważnym dla dobra naszej Ojczyzny dniu prosimy wszystkich najpierw o modlitwę, aby Polacy naprawdę dobrze wybrali oraz o udział w wyborach. Głosujmy na ludzi moralnie prawych, którzy będą szanować prawo Boże i godność człowieka, i szczerze miłujących Ojczyznę.

3. Jutro 14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej – wszystkim nauczycielom, wychowawcom, katechetom i pracownikom polskiej oświaty, zwłaszcza z naszej parafii serdecznie dziękujemy za codzienny trud i życzymy obfitych łask Ducha Świętego w wypełnianiu swego powołania.

4. W środę 16 października przypada 41. rocznica wyboru na Stolicę Piotrową papieża św. Jana Pawła II.

5. W piątek 18 października obchodzimy święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona służby zdrowia.

6. W przyszłą niedzielę 20 października obchodzimy Niedzielę Misyjną, taca na misje święte. Po Mszy świętej o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie dla rodziców i dzieci klas III.

7. Bóg zapłać p. Adamowi Haczkurowi z Dubicy za ofiarowanie dla naszego Seminarium jabłek i ich zawiezienie na miejsce.

8. W ostatnim tygodniu został utwardzony parking przy cmentarzu (1200 m. kw.); należność za wykonanie tej pracy wynosi 48 tys. zł.

9. W najnowszym wydaniu Echa Katolickiego warto przeczytać: Relację z Diecezjalnej Pielgrzymi Mężczyzn do Pratulina; „Trudne pożegnania” - 15 października obchodzony jest w Polsce Dzień Dziecka Utraconego, jakie prawa przysługują rodzicom, którzy wskutek poronienia stracili dziecko? Dziedzictwo sługi Bożego Prymasa kard. Stefana Wyszyńskiego; Od 1 października 500+ przysługuję także emerytom i rencistom. Jakie warunki trzeba spełnić i jak się ubiegać o takie świadczenie. Dzieciom polecamy „Promyczek dobra”.

10. W ostatnim dniach zmarła śp. Anna Haładun (l. 59) z Wisznic, ul. Nowa – niech odpoczywa w pokoju wiecznym Pogrzeb we wtorek 15 października: godz. 10.15 przywóz ciała do kościoła i różaniec, godz. 11.00 Msza pogrzebowa. Rodzinie składamy serdeczne współczucie.