Ogłoszenia duszpasterskie

29. Niedziela zwykła – 20 października 2019 r.

 

1. W ramach trwającego Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego przeżywamy dziś doroczny Światowy Dzień Misyjny; jego hasło: „Ochrzczeni i posłani” przypomina nam, że łaski wiary w Jezusa Chrystusa nie można zatrzymać dla siebie, ale należy się nią podzielić z innymi, nie wykluczając nikogo - misyjny nakaz głoszenia Ewangelii obowiązuje każdego ochrzczonego. Taca na misje święte. Wspierajmy misyjne dzieła Kościoła i pracę misjonarzy i misjonarek codzienną modlitwą i ofiarą z naszych życiowych trudności. Po Mszy świętej o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie dla rodziców i dzieci klas III.

2 W dzisiejszą niedzielę. dla celów statystycznych Kościoła katolickiego w Polsce odbywa się liczenie wiernych uczestniczących w Eucharystii i przystępujących do Komunii świętej.

3. We wtorek 22 października obchodzimy liturgiczne Święto św. papieża Jana Pawła II.

4. W przyszłą niedzielę 27 października gościć będziemy delegata Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej, taca na utrzymanie naszego Seminarium.

5. W przyszłą niedzielę nastąpi zmiana czasu na zimowy.

6. Bóg zapłać za ofiary złożone w poprzednią niedzielę: na tacę - 2719 zł., do puszek z racji Dnia Papieskiego - 2220 zł.

7. Prosimy o uporządkowanie grobów na cmentarzu, nie odkładajmy sprzątania na ostatnią chwilę. Pamiętajmy o segregowaniu wyrzucanych śmieci i godnym zachowaniu na każdym cmentarzu.

8. Prosimy o wzięcie kartek wspominkowych i wypisanie imion swoich zmarłych wraz z podaniem miejscem zamieszkania. Pamiętajmy, że dla ludzi wierzących w życie wieczne i zmartwychwstanie najcenniejszym sposobem okazania miłości i niesienia pomocy zmarłym są dary duchowe: ofiara Mszy świętej, Komunia święta, modlitwa.

9. Polecamy kalendarze na rok 2020: Rolników (27 zł.), z wieńcami dożynkowymi (5 zł.).

10. W najnowszym wydaniu Echa Katolickiego warto przeczytać: „Trzeba nam misyjnego przebudzenia” – rozmowę z ks. Kazimierzem Jóźwikiem, diecezjalnym referentem ds. misyjnych, byłym misjonarzem na Syberii; „Rezygnacja, która przynosi straty” – problem wypisywania się uczniów z katechezy dotyczy nie tylko wielkich miast; Jak dziś mówić o świętym Janie Pawle II, kim dla współczesnego pokolenia Polaków jest Jan Paweł II?