Ogłoszenia duszpasterskie

31. Niedziela zwykła – 3 listopada 2019 r.

 

1. Dziś, w pierwszą miesiąca po Mszy świętej o godz.11.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna wewnątrz kościoła.

2. W tym tygodniu od godz. 16.30 będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach:

* poniedziałek 4 listopada - Marylin i Łyniew;

* wtorek 5 listopada – Dubica Dolna, ul. Zielona i Polna;

* środa 6 listopada – ul. Kościelna, Rowińska i Warszawska;

* czwartek 7 listopada – Dubica Górna;

* piątek 8 listopada – pozostałe ulice (Fabryczna, Kraszewskiego, Krzywa, Ogrodowa, Partyzantów, Przemysłowa, Nowa, Rynek, Sosnowa, Włodawska, Zawadzkiego, Żabia).

3. Do 8 listopada, za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych możemy uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za dusze czyśćcowe. Od jutra do piątku włącznie po Mszy świętej o godz. 17.00 udamy się wspólnie pomodlić za zmarłych na stary cmentarz przy ulicy Kościelnej.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, od godz. 16.00 Godzina święta.

5. Dnia 5 listopada imieniny obchodzi ks. wikariusz naszej parafii Sławomir Gnyszka, otoczmy go naszą serdeczną modlitwą.

6. W przyszłą niedzielę 10 listopada obchodzimy XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Zbiórka do puszek na pomoc dla prześladowanych chrześcijan.

7. W przyszłą niedzielę w kościele odbędą się spotkania: o godz. 10.30 dla rodziców i dzieci klas I; po Mszy świętej o godz. 11.00 dla rodziców i dzieci klas III.

8. W najnowszym wydaniu Echa Katolickiego polecamy: „Czas ucieka, wieczność czeka”; Kościół „nie dość miłowany”; „Zwyczajność, która  pociąga” – o fenomenie kultu św. Rity.

9. W sobotę 16 listopada jest organizowany wyjazd z Wisznic do Siedlec (Katolickie Radio Podlasie i Muzeum Diecezjalne) i Loretto k. Wyszkowa (Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej. Więcej informacji i zapisy u p. Teresy Trochonowicz (tel. 509-764-411).

10. W ostatnim tygodniu zmarł Stefan Pańko (l. 51) z ul. Rowińskiej – niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Pogrzeb odbędzie się we wtorek 5 listopada: godz. 8.15 w kościele różaniec, godz. 9.00 Msza pogrzebowa. Rodzinie składamy serdeczne współczucie.

11. Dyrekcja i grono pedagogiczne II Liceum Ogólnokształcącego im. Emilii Plater w Białej Podlaskiej zapraszają absolwentów na uroczystości jubileuszowe 100-lecia powstania szkoły, które odbędą się 22 i 23 listopada 2019 r.