Ogłoszenia duszpasterskie

32. Niedziela zwykła –10 listopada 2019 r.

 

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Niech będzie on okazją, by okazać serce prześladowanym za wiarę i żyjącym w skrajnej nędzy chrześcijanom w Sudanie Południowym, gdzie była wojna domowa i ok. 7 milionów ludzi głoduje. Nie zostawiajmy ich samych – wesprzyjmy gorącą modlitwą i ofiarami składanymi do puszek.

2. Dziś w kościele odbędą się spotkania: o godz. 10.30 dla rodziców i dzieci klas I; po Mszy świętej o godz. 11.00 dla rodziców i dzieci klas III.

3. Jutro 11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości Polski (101. rocznicę odzyskania niepodległości). Przyjdźmy do kościoła, aby dziękować Panu Bogu i Matce Bożej za opiekę nad Ojczyzną, za dar wolności i upraszać dla niej błogosławieństwa. Msze święte sprawowane będą o godz. 7.30 i o 11.00 (nie będzie Mszy wieczornej). Uroczystą Eucharystię o godz. 11.00 poprzedzą okolicznościowe uroczystości pod pomnikiem w parku przed kościołem.

4. Dnia 12 listopada przypada liturgiczne wspomnienie św. Jozafata Kuncewicza, biskupa i męczennika, drugorzędnego patrona naszej Diecezji.

5. Organizatorzy Orszaku Trzech Króli zapraszają w piątek 15 listopada o godz. 16.00 do Dubicy na spotkanie poświęcone przygotowaniom do kolejnego, już szóstego Orszaku.

6. W sobotę 16 listopada zapraszamy do udziału w Wieczorze chwały, który poprowadzi ks. Tomasz Bieliński, dyrektor Szkoły Nowej Ewangelizacji Diecezji Siedleckiej. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00 celebracją Mszy świętej.

7. W przyszłą niedzielę obchodzimy III Światowy Dzień Ubogich. Taca dla Caritas. O godz. 10.30 modlitwą różańcową rozpocznie się Dekanalne Spotkanie Zelatorów Parafialnych Kół Żywego Różańca.

8. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ostatnią niedzielę – 2678 zł.

9. W najnowszym wydaniu Echa Katolickiego polecamy: „Porusza sumienia” – dlaczego warto zobaczyć film „Nieplanowane”? „Pan Jezus zaprosił mnie na daleką misję” – list od ks. Jacka Jagodzińskiego, misjonarza pracującego w Rosji; Patriotyzm – „Sztuką jest umierać dla Ojczyzny, ale największą sztuką jest dobrze dla niej żyć”. Polecamy także listopadowy numer „Rycerza Niepokalanej”, a dzieciom – „Promyczek dobra”.

10. P. Teresa Trochonowicz (tel. 509-764-411) przyjmuje zapisy na wyjazd z Wisznic do Siedlec (Katolickie Radio Podlasie i Muzeum Diecezjalne) i Loreto k. Wyszkowa (Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej), który odbędzie się w sobotę 16 listopada.

11. W ostatnim tygodniu zmarły: Barbara Makarewicz (l. 95) z Dubicy Górnej i Irena Wortolec (l. 91) z Małorzacina – niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Rodzinom składamy serdeczne współczucie.

12. W dniach 9-11 listopada o godz. 16.15 oraz 16-17 listopada o godz. 16.10 w kinie Merkury w Białej Podlaskiej wyświetlany jest film „Nieplanowane”, ukazujący drogę wewnętrznej przemianę dyrektorki kliniki aborcyjnej, która pod wpływem osobistych doświadczeń porzuca pracę w klinice i staje odważnie w obronie życia. Ze względu na walory i wielką aktualność przesłania filmu, zachęcamy do jego obejrzenia.