Ogłoszenia duszpasterskie

33. Niedziela zwykła –17 listopada 2019 r.

 

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy III Światowy Dzień Ubogich. W okolicznościowym Orędziu na tegoroczny Dzień papież Franciszek pisze, że w obecnym świecie rosnącej kultury konsumpcji, odrzucenia i materialnego dobrobytu, wciąż istnieją ludzie ubodzy, którzy potrzebują nie tylko niezbędnej pomocy materialnej, ale przede wszystkim pomocy duchowej: spojrzenia z miłością, serca i wyciągniętej ręki. „Ubodzy przede wszystkim potrzebują Boga, Jego miłości”, którą powinniśmy im ofiarować. Taca dla Caritas.

O godz. 10.30 modlitwą różańcową rozpocznie się Dekanalne Spotkanie Zelatorów Parafialnych Kół Żywego Różańca.

2. Dziś przypada także Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. To zachęta do modlitwy za tych, którzy zginęli na drogach lub zostali poszkodowani, oraz za ich bliskich, cierpiących wskutek tych nieszczęść, oraz usilny apel dla kierowców, aby podczas jazdy zawsze kierowali się rozwagą i miłością, okazując szacunek dla ludzkiego życia i zasad bezpieczeństwa.

3. Jutro 18 listopada obchodzimy wspomnienie błog. Karoliny Kózkowny, dziewicy i męczennicy, patronki Ruchu Czystych Serc.

4. W piątek 22 listopada przypada liturgiczne wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyków kościelnych, członków chórów i zespołów śpiewających w Kościele. Pomódlmy się za naszą p. organistkę.

5. Kandydatów do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkania w grupach. odbędą się w starej plebanii w następującym porządku: w piątek 22 listopada o godz. 18.00 gr. III (p. Danuta) oraz gr. IV (ks. Wikariusz), natomiast w sobotę 23 listopada o godz. 9.00 gr.II (p.Teresa) i o godz. 10.00 gr. I (ks. Proboszcz).

6. W przyszłą niedzielę 24 listopada obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, patronalne święto Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży

7. Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnią niedzielę: na tacę – 2428 zł., do puszek dla prześladowanych chrześcijan w Sudanie Południowym – 2452 zł.

8. W najnowszym wydaniu Echa Katolickiego warto przeczytać: „Bóg jest twoim pracodawcą” – chrześcijańska postawa wobec kwestii związanych z zarabianiem pieniędzy? „Stąd wyjdzie iskra” – o duchowej misji Polski wobec świata; „Po śmierci nie wpadamy w pustkę” – jak sobie poradzić ze śmiercią bliskiej osoby.

9. W ostatnim tygodniu zmarli: śp. Józef Truczuk (l. 92) z ul. Rowińskiej (pogrzeb  w poniedziałek 18.11: godz. 10.15 wyprowadzenie z domu pogrzebowego, 11.00 Msza pogrzebowa); śp. Stanisław Osipiuk (l. 75) z Dubicy Dolnej (pogrzeb we środę 20.11: godz.13.15 w kościele różaniec, 14.00 Msza pogrzebowa). Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Rodzinom składamy serdeczne współczucie.