Ogłoszenia duszpasterskie

34. Niedziela 24.11.2019 r. – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

 

1. W dzisiejszą niedzielę, ostatnią w roku liturgicznym przeżywamy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata; swoje patronalne święto obchodzi Akcja Katolicka i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Po głównej Mszy świętej o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia; za odmówienie aktu poświęcenia do NSPJ można uzyskać odpust zupełny.

2. W sobotę 30 listopada przypada liturgiczne święto św. Andrzeja Apostoła. W tym roku dzień ten jest już ostatnim dniem roku liturgicznego, w przyszłą niedzielę 1 grudnia rozpoczyna się Adwent.

3. Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnią niedzielę na tacę dla Caritas - 3477 zł. W przyszłą niedzielę taca na ogrzewanie kościoła.

4. Za wywóz śmieci z cmentarza musimy zapłacić 7030 zł. (łącznie w tym roku aż 15 tysięcy złotych!). Za zakup gazu do ogrzewania kościoła (2200 l po 1,70 zł/l) należność wynosi 3740 zł.

5. W najnowszym wydaniu Echa Katolickiego polecamy: „Czas apokalipsy” – jak rozumieć biblijne zapowiedzi o końcu świata? Comiesięczne materiały formacyjne dla członków Kół Żywego Różańca (relację z dekanalnego spotkania zelatorów parafialnych w Wisznicach), „Katecheza dla dzieci i rodziców” – przygotowanie dziecka do pierwszej spowiedzi i Komunii św. jest przede wszystkim sprawą rodziców.

6. Intencje Modlitwy na grudzień 2019 r.: * Ewangelizacyjna – Aby każdy kraj postanowił podjąć konieczne kroki, by jego priorytetem stała się przyszłość ludzi młodych, zwłaszcza tych, którzy cierpią; * Diecezjalna – O otwarcie się na miłość Boga dla rodzin naszej diecezji; * Parafialna - O pobożne i owocne przeżycie rekolekcji adwentowych.

7. W ostatnim tygodniu zmarł śp. Henryk Głuszak (l. 83) z Wisznic, ul. Rynek, ostatnio mieszkający w Polubiczach – niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Pogrzeb będzie w piątek 29 listopada: godz. 8.30 wyprowadzenie z domu pogrzebowego, 9.00 Msza pogrzebowa. Rodzinie składamy serdeczne współczucie.

8. Członkowie Akcji Katolickiej rozprowadzają „Słowo życia na każdy dzień” – książki formatu kieszonkowego zawierające fragment Ewangelii na każdy dzień roku 2020 z krótkim komentarzem biblijnym i tekstem modlitw na różne okazje.