Ogłoszenia duszpasterskie

1. Niedziela Adwentu - 1 grudnia 2019 r.

 

1. W dzisiejszą niedzielę, 1 Adwentu, rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i nowy rok duszpasterski. W jego przeżywanie wprowadza nas czytany podczas Mszy świętych List pasterski biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy. (Najbliższe trzy lata programu duszpasterskiego Kościoła katolickiego w Polsce poświęcone będą Eucharystii: „Eucharystia daje życie”; hasłem na rok 2019/2020 są słowa: „Wielka tajemnica wiary”, a symbolem chleb i wino.) Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy świętej o godz. 11.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna wewnątrz kościoła.

2. Zapraszamy w Adwencie codziennie, oprócz niedziel, o godz. 6.30 na Roraty. Doceńmy wszyscy, także dzieci i młodzież, których rodzice niech zachęcą i pomogą przybyć do kościoła, duchowe piękno i owoce adwentowych roratnych Mszy świętych; na Roraty zabierajmy do kościoła lampiony lub świece.

3. W zakrystii i w kancelarii parafialnej możemy już otrzymać pobłogosławione opłatki wigilijne.

4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek miesiąca (od godz. 16.00 Godzina święta), pierwszy piątek i pierwsza sobota.

5. W przyszłą niedzielę 8 grudnia obchodzimy Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie, którego celem jest pomoc duchowa i materialna wiernym Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej (Białoruś, Litwa, Estonia, Łotwa, Ukraina, Rosja, Mołdawia, Armenia, Gruzja, Kazachstan, Kirgizja) – na ten cel będzie zbiórka do puszek. Po Mszy świętej o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie dla rodziców i dzieci klas III.

6. W piątek 13 grudnia rozpoczną się w naszej parafii trzydniowe rekolekcje adwentowe, prosimy wszystkich o modlitwę w intencji rekolekcji.

7. Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnią niedzielę na tacę – 2331 zł.; dziś taca na ogrzewanie kościoła.

8. Bóg zapłać p. Lidii Kamińskiej za wykonanie wieńca adwentowego, a p. Adamowi Haczkurowi za konserwację przed zimą nowego krzyża misyjnego.

9. W najnowszym wydaniu Echa Katolickiego polecamy: Adwent z Prymasem Tysiąclecia – „Kochaj każdego człowieka, bo mieszka w nim Chrystus”; „Obudzić eucharystyczną żarliwość” – jakie są główne założenia programu nowego roku duszpasterskiego? „I stanie się cud” - przegrywamy tak często, bo się nie modlimy, bo za mało się modlimy, bo modlimy się bez wiary…; Maria Rodziewiczówna – zapomniana strażniczka narodowej tożsamości; Relację ze Święta Patronalnego Akcji Katolickiej i KSM w katedrze siedleckiej.

10. Członkowie Akcji Katolickiej rozprowadzają „Słowo życia na każdy dzień” – książki formatu kieszonkowego zawierające fragment Ewangelii na każdy dzień roku 2020 z krótkim komentarzem biblijnym, modlitwą nawiązującą do słów Ewangelii i tekstem innych okolicznościowych modlitw.

11. W niedzielę 8 grudnia organizujmy wyjazd autokarowy do kina do Białej Podlaskiej na film: „Nieplanowane”. Zapisy przyjmuje p. Teresa Trochonowicz (tel. 509-764-411). Wyjazd z Wisznic o godz. 18.15, koszt 28 zł.