Ogłoszenia duszpasterskie

2. Niedziela Adwentu - 8 grudnia 2019 r.

 

1. Dziś 8 grudnia (w 2. Niedzielę Adwentu) obchodzimy doroczną Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP oraz Dzień Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie – modlitwą i ofiarami do puszek pomagamy wiernym Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej (Białoruś, Litwa, Estonia, Łotwa, Ukraina, Rosja, Mołdawia, Armenia, Gruzja, Kazachstan, Kirgizja).

Po zakończeniu Mszy świętej o godz. 9.00, od ok. godz. 10.00 do 11.00 zapraszamy na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem.

Po Mszy świętej o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie dla rodziców i dzieci klas III.

Organizujemy zbiórkę żywności dla Polaków na Ukrainie. Dary prosimy przynosić przez cały tydzień do zakrystii lub Kaplicy św. Antoniego.

2. W piątek 13 grudnia rozpoczną się w naszej parafii trzydniowe rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Przemysław Radomyski, prefekt Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej i wykładowca teologii dogmatycznej. Porządek rekolekcji jak w latach ubiegłych: piątek 13.12 - Msze święte z nauką rekolekcyjną: godz. 10.00, 15.00 (dla dzieci) i 17.00; sobota 14.12: godz. 10.00, 12.00 (dla dzieci) i 17.00. Spowiedź rekolekcyjna, do której trzeba się przygotować przez modlitwę i dobry rachunek sumienia, w piątek i sobotę pół godziny przed rozpoczęciem Mszy świętej (więcej księży spowiedników będzie w piątek). Ponadto w piątek po Mszy świętej o godz. 17.00 - nauka stanowa dla małżonków i rodziców, w sobotę po Mszy świętej o godz. 17.00 - konferencja dla młodzieży i kandydatów do sakramentu bierzmowania. Zakończenie rekolekcji w niedzielę Komunią świętą generalną z możliwością uzyskania odpustu zupełnego za pobożne wysłuchanie trzech rekolekcyjnych nauk, ofiary na tacę oddajemy do dyspozycji ks. rekolekcjonisty. Prosimy wszystkich o pobożny i pełny udział w rekolekcjach, o modlitwę oraz ofiarowanie w intencji rekolekcji postu i codziennych trudności. Zachęćmy także innych do udziału w rekolekcjach i pomóżmy dzieciom i starszym w dostaniu się do kościoła. Niech naprawdę nie będzie nikogo, kto by nie skorzystał z tego czasu łaski i zbawienia!

3. Z racji rekolekcji w piątek i sobotę nie będzie Mszy świętej o godz. 6.30 (Rorat).

4. Prosimy o zgłaszanie chorych i osób w podeszłym potrzebujących przyjazdu kapłana z Panem Bogiem do domu.

5. W zakrystii i w kancelarii parafialnej możemy otrzymać pobłogosławione opłatki wigilijne.

6. Zachęcamy do nabywania wigilijnych świec Caritas (po 7, 13 i 20 zł.), niech złożony w ten sposób dar będzie znakiem naszej solidarności z najbardziej potrzebującymi.

7. Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnią niedzielę na tacę na ogrzewanie kościoła – 3998 zł. W niedzielę za tydzień 16 grudnia Akcja Katolicka organizuje „Niedzielę chleba” – z ofiar zebranych przy rozdawaniu bochenków chleba przygotuje świąteczne paczki dla uboższych rodzin w parafii.

8. W najnowszym wydaniu Echa Katolickiego warto przeczytać: Adwent z Prymasem Tysiąclecia Sługą Bożym kard. Stefanem Wyszyńskim - „Nie myśl źle o nikim. Staraj się nawet w najgorszym znaleźć coś dobrego.”; „Niepokalana – nasz ideał”; „W drogę z przewodnikiem” – na czym polega kierownictwo duchowe? Polecamy także świąteczny numer Rycerza Niepokalanej.

9. W piątki o godz. 16.00 w szkole w Dubicy odbywają się spotkania poświęcone przygotowaniu Orszaku Trzech Króli. W imieniu organizatorów prosimy o włączenie się w organizację Orszaku i jego materialne wsparcie przez dobrowolne wpłaty na konto Stowarzyszenia „OSP Jedna Dubica”: nr 49-8055-0006-0000-0114-2000-0101, z dopiskiem: „Orszak Trzech Króli”.

10. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się (zapowiedź 1): Dawid Wiesław Ciuchta, kawaler i Magdalena Sokołowska, panna, oboje z Dubicy Dolnej, parafii tutejszej. Otoczmy ich naszą modlitwą, gdyby ktoś znał przeszkody istniejące między nimi, zobowiązany jest o tym poinformować tutejszych duszpasterzy.