Ogłoszenia duszpasterskie

3. Niedziela Adwentu - 15 grudnia 2019 r.

 

1. W dzisiejszą 3. Niedzielę Adwentu – Niedzielę radości „Gaudete” kończymy nasze parafialne adwentowe rekolekcje, przystępujemy do Komunii świętej generalnej wraz z możliwością uzyskania odpustu zupełnego. Z całego serca dziękujemy Panu Bogu za dar tych dni i łaskę duchowego odrodzenia i odnowienia naszych serc. Składamy serdeczne Bóg zapłać za przewodniczenie rekolekcjom ks. Przemysławowi Radomyskiemu, prefektowi Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej, księżom z dekanatu za posługę w konfesjonale, a wszystkim za modlitwę, ofiarowanie postu i cierpień w intencji rekolekcji oraz wszelką pomoc w ich owocnym przeprowadzeniu (za dary na stół, paniom Alinie, Violetcie, Joannie i Katarzynie za przygotowanie posiłków dla księży na plebanii). Napełnieni mocą i radością Ducha Świętego, umocnieni w wierze, pełni pokoju i zaufania w Bożą miłość i wierność, trwajmy z oczyszczoną duszą w dobrych rekolekcyjnych postanowieniach; módlmy się gorąco za tych braci i siostry, których serca dla przychodzącego Jezusa są jeszcze zamknięte.

2. Pojutrze 17 grudnia rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie do Uroczystości Narodzenia Pańskiego.

3. Zapraszamy codziennie w dni powszednie o godz. 6.30 na Roraty.

4. W piątek 20 grudnia od godziny 8.30 wyjazd z posługą sakramentalną do chorych (2 księży).

5. W zakrystii i w kancelarii parafialnej możemy otrzymać pobłogosławione opłatki wigilijne.

6. Zachęcamy do nabywania wigilijnych świec Caritas (po 7, 13 i 20 zł.); niech na znak solidarności z najbardziej potrzebującymi zapłonie podczas Wigilii w każdym domu taka świeca.

7. Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnią niedzielę: na tacę 2500 zł.; do puszek dla wiernych Kościoła na Wschodzie – 1971 zł.

8. Dziś Akcja Katolicka organizuje „Niedzielę chleba” – z ofiar zebranych przy rozdawaniu bochenków chleba przygotuje świąteczne paczki dla uboższych rodzin w parafii.

9. W najnowszym wydaniu Echa Katolickiego warto przeczytać: Adwent z Prymasem Tysiąclecia: „Mów zawsze życzliwie o drugich…”; Sytość dnia codziennego sprawia, że tracimy pragnienie Boga; „Jezu, Ty odpocznij, a ja pocierpię” – mówiła urodzona w powiecie łukowskim s. Róża Niewęgłowska (trwają starania o rozpoczęcie jej procesu beatyfikacyjnego); Kupujmy mądrze, nie ulegajmy przedświątecznej konsumpcyjnej gorączce.

10. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się (zapowiedź 2): Dawid Wiesław Ciuchta, kawaler i Magdalena Sokołowska, panna, oboje parafii tutejszej. Otoczmy ich naszą modlitwą, gdyby ktoś znał przeszkody istniejące między nimi, zobowiązany jest o tym poinformować tutejszych duszpasterzy.

11. Serdecznie dziękujemy za ofiarowanie żywności dla Polaków na Ukrainie. Dary możemy przynosić jeszcze jutro.

12. Bóg zapłać wszystkim osobom z naszej parafii i dekanatu za wyjazd do kina na film „Nieplanowane” do Białej Podlaskiej w ubiegłą niedzielę.

13. Wójt Gminy Wisznice informuje, że w niedzielę 22 grudnia br. w Ośrodku Zdrowia w Wisznicach odbędzie się Biała Niedziela. Od godz. 9.00 mieszkańcy gminy będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad: ginekologiczno-położniczych, okulistycznych, pulmonologicznych i chirurgicznych.