Ogłoszenia duszpasterskie

4. Niedziela Adwentu - 22 grudnia 2019 r.

 

1. Przeżywamy dziś 4., ostatnią Niedzielę Adwentu, wszyscy czujemy bliskość Uroczystości Narodzenia Pańskiego… Czy wszyscy jesteśmy duchowo przygotowani, aby z czystym sercem, napełnionym Bożą łaską, świętować przyjście naszego Pana i Zbawcy? Mimo otwartych dziś sklepów, jako ludzie wierzący uszanujmy świętość dzisiejszej niedzieli i powstrzymajmy się od robienia świątecznych zakupów.

2. Dziękujmy za liczny i pobożny udział w adwentowych roratnich Mszach świętych. Ostatnie Roraty – jutro i pojutrze o godz. 6.30.

3. Pojutrze 24 grudnia Wigilia Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zachowajmy we wszystkich naszych domach i rodzinach głęboko religijny wymiar dnia Wigilii, wieczerzy wigilijnej oraz tradycyjny post. Uszanujmy pracujących jeszcze w tym dniu w sklepach i innych instytucjach, i nie odkładajmy zakupów na ostatnią chwilę. Wieczerzę wigilijną rozpocznijmy wspólną modlitwą (Wierzę w Boga), odczytaniem Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa (Łk 2) i śpiewem kolędy. Stawiając dodatkowe nakrycie i zapaloną świecę Caritas, pamiętajmy o ludziach cierpiących, samotnych i opuszczonych – jeśli wiemy, że tacy obok nas mieszkają, zaprośmy ich do siebie na Wigilię. Łamiąc się opłatkiem, znakiem obecnego pośród nas Chrystusa, z serca wybaczmy sobie wszystkie winy i urazy. Pamiętajmy, że w katolickich domach podczas Wigilii nie pije się alkoholu.

4. We środę 25 grudnia obchodzimy Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Celebrację Uroczystości rozpoczniemy o godz. 00.00 Pasterką sprawowaną za parafian i zgromadzonych, którą poprzedzi o godz. 23.30 liturgia Godziny czytań; w dzień Msze święte będą sprawowane o godz. 9.00, 11.00 o 17.00 (nie będzie Mszy o godz. 7.30).

5. W czwartek 26 grudnia, w drugim dniu Oktawy Narodzenia Pańskiego przypada Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze święte jak w każdą niedzielę, taca na fundusz budujących się kościołów w naszej diecezji.

6. W kolejnych dniach Oktawy Bożego Narodzenia obchodzimy: 27 grudnia – Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty (z racji piątku obowiązuje powstrzymanie się od pokarmów mięsnych); 28 grudnia – Święto św. Młodzianków Męczenników, dzień wynagrodzenia za grzechu przeciwko życiu.

7. Ks. proboszcz zaprasza wszystkich członów Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Rady ds. Ekonomicznych w sobotę 28 grudnia po Mszy świętej o godz. 17.00 na świąteczne spotkanie opłatkowe.

8. W przyszłą niedzielę 29 grudnia obchodzimy Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa.

9. Można jeszcze nabyć wigilijną świecę Caritas i ofiarować jako swój dar dla najbardziej potrzebującymi. Niech podczas Wigilii w każdym domu zapłonie ta świeca.

10. Bóg zapłać za ofiary zebrane podczas „Niedziela chleba”, a Akcji Katolickiej za zorganizowanie tej akcji oraz przygotowanie świątecznych paczek dla uboższych rodzin w parafii.

11. Bóg zapłać: za ofiarowanie choinek do żłóbka i kościoła Krzysztofowi Wierzchowskiemu i Janowi Rozwadowskiemu, Henrykowi Stolarczukowi za przywiezienie choinek i ustawienie w kościele oraz wszystkim osobom zaangażowanym w ubranie żłóbka i przygotowanie świątecznej dekoracji kościoła: Jolancie i Leszkowi Kuśnierzom, Teresie i Zenonowi Trochonowiczom, Robertowi Samojlukowi, Mirosławie i Ani Bortniczuk, Henrykowi i Pawłowi Bandzerewiczom, Joannie Gromysz, Adamowi i Przemysławowi Parchomiukom, Julicie Drzewiczuk, Adriannie Korybskiej i Marianowi Pudlakowi.

12. W świątecznym wydaniu Echa Katolickiego (z kalendarzem na rok 2020) warto przeczytać: Adwent z Prymasem Tysiąclecia – „Rozmawiaj z każdym językiem miłości”; „Pozwólmy, by narodził się w nas” – rozmowę o Bożym Narodzeniu z ks. prof. Józefem Naumowiczem; „Wigilia ‘81” – wspomnienie wigilii internowanych w stanie wojennym; „Uczestnictwo w liturgii to radosny przywilej” – rozmowę o tym, jak owocnie przeżywać Mszę świętą; Comiesięczne materiały formacyjne dla Kół Różańcowych.

13. W ostatnim tygodniu zmarła Krystyna Szarzyńska (l. 77) z Wisznic, ul. Rynek – niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Pogrzeb w poniedziałek 23 grudnia: godz. 12.00 różaniec w kościele, 12.30 Msza pogrzebowa. Rodzinie składamy serdeczne współczucie.

14. Wójt Gminy Wisznice informuje, że w dzisiejszą niedzielę 22 grudnia w Ośrodku Zdrowia w Wisznicach odbędzie się Biała Niedziela. Od godz. 9.00 mieszkańcy gminy będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad: ginekologiczno-położniczych, okulistycznych, pulmonologicznych i chirurgicznych.