Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela 29 grudnia 2019 r. – Święto Świętej Rodziny

 

1. W dzisiejszą niedzielę, pierwszą po Uroczystości Narodzenia Pańskiego obchodzimy Święto Świętej Rodziny. Wpatrzeni w przykład Świętej Rodziny z Nazaretu, Jezusa, Maryi i Józefa modlimy się świętość dla wszystkich małżeństw i rodzin.

2. We wtorek 31 grudnia zakończenie roku kalendarzowego 2019, zapraszamy na Mszę świętą o godz. 17.00, która będzie sprawowana w intencji wszystkich uczestniczących w liturgii oraz okolicznościowe nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne przed Najświętszym Sakramentem. Prosimy wszystkich, aby w sposób godny chrześcijanina zakończyli odchodzący rok i w przyjaźni z Bogiem rozpoczęli nowy.

3. W środę 1 stycznia, w pierwszym dniu nowego roku i ostatnim dniu Oktawy Narodzenia Pańskiego obchodzimy: Uroczystość Świętej Rodzicielki Maryi, wspomnienie nadania Jezus naszemu Zbawicielowi oraz Światowy Dzień Pokoju. Za udział w publicznym śpiewie hymnu do Ducha Świętego „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. Msze święte jak w każdą niedzielę; mamy obowiązek uczestniczyć w Eucharystii.

4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek miesiąca (o godz. 16.00 Godzina święta – w roku duszpasterskim poświęconym Eucharystii przybądźmy liczniej niż dotychczas!), pierwszy piątek i pierwsza sobota.

5. W przyszłą niedzielę 5 stycznia: o godz. 10.30 zapraszamy do wysłuchania kolęd i pastorałek w wykonaniu scholi dziecięcej; z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy świętej o godz. 11.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna wewnątrz kościoła.

6. Zachęcamy do wzięcia udziału w szóstym Orszaku Trzech Króli, który wyruszy 6 stycznia o godz. 14.00 spod szkoły w Dubicy i zakończy się przy stajence w parku przed kościołem.

7. Duszpasterze parafii Wisznice serdecznie dziękują za modlitwę i otrzymane życzenia świąteczne, ks. proboszcz także za życzenia imieninowe.

8. Bóg zapłać za ofiary zebrane na tacę: w Uroczystość Narodzenia Pańskiego – 4743 zł.; 26 grudnia na fundusz budujących się kościołów w diecezji – 3654 zł.

9. Z Bożą pomocą rozpoczynamy wizytę duszpasterską rodzin naszej parafii; pragniemy zanieść wszystkim Boże błogosławieństwo, ze wszystkimi się spotkać i razem pomodlić, i dlatego zależy nam, aby – jeśli to możliwe – podczas kolędy byli wszyscy. W tym tygodniu wizyta duszpasterska:

  * Poniedziałek 30 grudnia: godz. 9.00 - Łyniew (2 księży),

                                          godz. 15.30 - ul. Fabryczna (1 ks.),

  * Wtorek 31 grudnia godz. 9.00Rowiny (2 księży),

  * Czwartek 2 stycznia: godz.9.00 – Dubica przy drodze radzyńskiej (1 ks.),

                            godz. 14.30 – ul. Sosnowa, Osiedle Wrzosy (1 ks.),

* Piątek 3 stycznia godz. 9.00: Marylin (1 ks.), Zacisze, Kolonia Wisznice (1 ks.)

  * Sobota 4 stycznia: godz. 9.00 – Curyn (2 księży),

                            godz. 15.30 – ul. Ogrodowa (1 ks.).

10. Intencje Apostolstwa Modlitwy na styczeń 2020 r.: * Ewangelizacyjna – Aby chrześcijanie i ci, którzy należą do innych religii oraz ludzie dobrej woli umacniali pokój i sprawiedliwość na świecie; * Diecezjalna – O pogłębienie wiary w naszej diecezji i rychłą beatyfikację Sługi Bożej Pauliny Jaricot; * Parafialna – Aby wizyta duszpasterska w rodzinach przyczyniła się do umocnienia wiary i miłości wzajemnej.

11. Dziś o godz. 17.00 w szkole w Dubicy rozpocznie się wspólne kolędowanie.