Ogłoszenia duszpasterskie

2. Niedziela zwykła 19 stycznia 2020 r.

 

1. W tym tygodniu obchodzimy:

 * 21 stycznia – wspomn. św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy;

 * 23 stycznia – wspomn. błog. Wincentego Lewoniuka i Towarzyszy, Męczenników Podlaskich;

 * 24 stycznia – wspomn. św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła, patrona dziennikarzy i pracowników środków społecznego przekazu;

 * 25 stycznia – Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

2. W niedzielę za tydzień 26 stycznia po raz pierwszy będziemy obchodzić Niedzielę Słowa Bożego. (Ogłaszając jej ustanowienie papież Franciszek napisał, że „Dzień poświęcony Biblii nie powinien <być raz w roku>, ale w każdym dniu roku”). Po Mszy świętej o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie dla rodziców i dzieci klas III.

3. W przyszłą niedzielę Mszy świętej o godz. 11.00 w starej plebanii odbędzie się spotkanie członków Apostolstwa Dobrej Śmierci.

4. Dnia 21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, 22 stycznia – Dzień Dziadka; okażmy im wdzięczność i pamiętajmy w modlitwie.

5. Po zakończeniu wizyty duszpasterskiej powracamy do sprawowania w dni powszednie Mszy świętych o godz. 17.00.

6. Bóg zapłać za zorganizowanie wizyty duszpasterskiej, za okazaną życzliwość i ofiary złożone podczas kolędy: Zacisze i Kolonia Wisznice – 2600 zł.; Małgorzacin – 1050 zł.; ul. Rowińska – 6060 zł.; Dubia Dolna od Leona Osypiuka do Ireneusza Jakubiuka – 3550 zł.; Horyce i ul. Przemysłowa – 1980 zł.; ul. Kraszewskiego – 1350 zł.; ul. Włodawska i Zawadzkiego – 1000 zł.; ul. Rynek – 1120 zł.; ul. Krzywa, Partyzantów, Krótka Żabia – 2480 zł.; ul. Nowa i Jasna – 820 zł.

7. Wszystkich, którzy z różnych powodów nie mogli przyjąć kapłana po kolędzie, a tego pragną, prosimy o indywidualne umówienie się na wizytę duszpasterską w tym tygodniu.

8. Należność za dostawę gazu do ogrzewania kościoła wynosi 8288,55 zł. (5085 l. po 1,63 zł./l.)

9. Bóg zapłać za ofiary zebrane na tacę w ostatnia niedzielę – 2455 zł. W przyszłą niedzielę taca na ogrzewanie kościoła.

10. Dziękujemy wszystkim, którzy wczoraj wzięli udział w wyjeździe do Pratulina na nowennę do błog. Męczenników Podlaskich.

11. W nowym numerze Echa Katolickiego polecamy: Jaki obraz Boga nosimy w sercu? Czego nas uczą błog. Męczennicy z Pratulina? Kostomłoty to jedyna na świecie parafia neounicka; Dlaczego po 75 latach od wyzwolenia obozu w Auschwitz prawda o Holokauście wciąż jest rozmywana?

12. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się (zapowiedź 3): Michał Marian Kuflowski, kawaler i Agnieszka Maria Wawrzyniak z d. Dawidziuk, wdowa, oboje parafii tutejszej. Otoczmy ich naszą modlitwą, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy nimi, zobowiązany jest o nich powiadomić tutejszych duszpasterzy.

13. Dziś o godz. 18.00 w Dubicy odbędzie się podsumowanie tegorocznego Orszaku Trzech Króli, połączone  z występem zespołu Porozumienie.