Ogłoszenia duszpasterskie

3. Niedziela zwykła 26 stycznia 2020 r.

 

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy po raz pierwszy Niedzielę Słowa Bożego. Ogłaszając jej ustanowienie papież Franciszek napisał, że „Dzień poświęcony Biblii nie powinien <być raz w roku>, ale w każdym dniu roku”.

2. Dziś obchodzimy 67. Światowy Dzień Trędowatych, a w Kościele katolickim w Polsce Dzień Islamu.

3. Dziś po Mszy świętej o godz. 11.00: spotkanie dla rodziców i dzieci klas III, w sali w starej plebanii spotkanie członków Apostolstwa Dobrej Śmierci.

4. Zapraszamy w środę 29 stycznia o godz. 17.00 na Mszę świętą połączoną ze śpiewem Nieszporów, a po Eucharystii na spotkanie biblijno-liturgiczne.

5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca.

6. W niedzielę za tydzień 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego; w tym dniu obchodzimy także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, taca za zakony klauzurowe w diecezji siedleckiej. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy świętej o godz. 11.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna wokół kościoła.

6. Bóg zapłać za ofiary zebrane na tacę w ostatnia niedzielę – 2397 zł. Dziś taca na ogrzewanie kościoła.

7. W nowym numerze Echa Katolickiego polecamy: „Czy ilość znacza jakość?” – o czym mówią najnowsze badania statystyczne w naszej diecezji? Modlitwa jest nie tylko sprawą ducha, ważna jest także nasza postawa ciała i gesty - Jaka modlitwa podoba się Bogu? Comiesięczne materiały formacyjne dla Kół Żywego Różańca.

8. Intencje Apostolstwa Modlitwy na luty 2020 r.: * Powszechna – Aby głos braci migrantów, którzy wpadli w ręce przemytników, pozbawionych skrupułów, był usłyszany oraz wzięty pod uwagę. * Diecezjalna – O zdrowie dla chorych, ulgę dla cierpiących, dobrą śmierć dla konających. * Parafialna – O pojednanie z Bogiem dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych.

9. W ostatnich dniach zmarli: Janusz Waniewski (l. 93) z Marylina; Dagmara Bandzerewicz (l. 30) z Wisznic, ul. Rowińska; Mirosława Grabek (l. 65) z Kolonii Wisznice (pogrzeb w Motwicy we wtorek 28 stycznia: godz. 10.00 różaniec, 11.00 Msza pogrzebowa). Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Rodzinom składamy serdeczne współczucie.

10. Dziś o godz. 15.00 w Gminnym Ośrodku Kultury i Oświaty w Wisznicach odbędą się Jasełka, na które zapraszają: Koło teatralne w GOK i chór ze szkoły Podstawowej w Wiszniach.