Ogłoszenia duszpasterskie

4. Niedziela zwykła 2 lutego 2020 r.

 

1.     W dzisiejszą niedzielę 2 lutego przeżywamy Święto Ofiarowania Pańskiego; podczas Mszy świętych odbywa się błogosławieństwo świec; dziś obchodzimy także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, taca za zakony klauzurowe w diecezji siedleckiej. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy świętej o godz. 11.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna wewnątrz kościoła.

2.     Serdeczną dziękczynno-błagalną modlitwą otoczmy dziś ks. prałata Jana  Gogłozę, który obchodzi 88. rocznicę urodzin.

3.     Zapraszamy w środę 5 lutego o godz. 17.00 na Mszę świętą połączoną ze śpiewem Nieszporów, a po Eucharystii na spotkanie biblijno-liturgiczne.

4.     W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek miesiąca (od godz. 16.00 Godzina święta) i pierwszy piątek.

5.     Bóg zapłać za ofiary zebrane na tacę w ostatnia niedzielę na ogrzewanie kościoła – 4508 zł.

6.     W nowym numerze Echa Katolickiego warto przeczytać: Księża w służbie ojczyźnie; Żyją w świecie, ale nie są z tego świata – jak świeccy postrzegają osoby konsekrowane? „Potrzeba nam świadków wiary” – świadectwa wdów konsekrowanych z naszej diecezji; „Niezłomny i roztropny” – Co zadecydowało o beatyfikacji Stefana kard. Wyszyńskiego? W lutowym „Rycerzu Niepokalanej” polecamy: Wspomnienie o Prymasie Tysiąclecia; „Mit tolerancji”.

7.      Intencje Apostolstwa Modlitwy na luty 2020 r.: * Powszechna – Aby głos braci migrantów, którzy wpadli w ręce przemytników, pozbawionych skrupułów, był usłyszany oraz wzięty pod uwagę. * Diecezjalna – O zdrowie dla chorych, ulgę dla cierpiących, dobrą śmierć dla konających. * Parafialna – O pojednanie z Bogiem dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych.

8.     W ostatnim tygodniu zmarła Helena Dragan z Dubicy Górnej (l. 86) - niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Rodzinie składamy serdeczne współczucie.