Ogłoszenia duszpasterskie

5. Niedziela zwykła 9 lutego 2020 r.

 

1.     Dziś podczas Mszy św. czytany jest List Prymasa Polski arcybiskupa  Wojciecha Polaka przygotowujący do beatyfikacji Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego, która odbędzie się 7 czerwca br. w Warszawie.

2.     W tym tygodniu obchodzimy:

 * we wtorek 11 lutego we wspomnienie NMP z Lourdes - Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy chorych na Mszę świętą w ich intencjach o godz. 10.00 z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych; od godz. 9.30 będzie można przystąpić do sakramentu pokuty; prosimy o pomoc osobom chorym i starszym w przybyciu do kościoła.

 * 14 lutego - Święto św. Cyryla i Metodego, Apostołów Słowian, patronów Europy.

3. Zapraszamy w środę 12 lutego o godz. 17.00 na Mszę świętą połączoną ze śpiewem Nieszporów, a po Eucharystii na spotkanie biblijno-liturgiczne.

4. Pragnąc pogłębić i umocnić naszą wiarę i miłość do Jezusa w Najświętszym Sakramencie, do czego zachęca nas program trwającego roku duszpasterskiego poświęcony Najświętszej Eucharystii, rozpoczynamy w naszym kościele parafialnym, poczynając od przyszłej niedzieli 16 lutego, adoracje Najświętszego Sakramentu w każdą niedzielę. Adoracja rozpocznie się po zakończeniu Mszy świętej o godz. 11.00 i trwać będzie do Mszy świętej o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy. Odpowiedzmy na zaproszenie Pana Jezusa: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy”.   

5. Bóg zapłać za ofiary zebrane na tacę na zakony klauzurowe w naszej diecezji – 2713 zł. W przyszłą niedzielę, za zgodą biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy, zbiórka do puszek dla 3,5 letniego Szymona Kulawczuka z parafii Przegaliny, cierpiącego na rzadką chorobę kończyn dolnych i górnych; jedynym ratunkiem dla niego jest kosztowna operacją, na którą nie stać jego rodziny utrzymującej się z pracy na roli.  

6. W sobotę 15 lutego jest organizowany wyjazd z Wisznic do nadbużańskich Sanktuariów Diecezji Siedleckiej (Kodeń, Kostomłoty, Pratulin). Więcej informacji udziela i przyjmuje zapisy p. Teresa Trochonowicz.

7. Zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania na spotkania w grupach. W sobotę 15 lutego o godz. 9.00 gr. II (p. Teresy), o godz. 10.00 gr. I (ks. proboszcza). W sobotę 22 lutego o godz. 9.00 gr. IV (ks. wikariusza), o godz. 10.00 gr. III (p. Danuty).

8. Pielgrzymka autokarowa z Wisznic do Grecji ,,Śladami św. Pawła Apostoła’’ odbędzie się w dniach 17 – 26 kwietnia. W programie pielgrzymki m.in.: SKOPIE (miasto narodzin Matki Teresy z Kalkuty), FILIPPI (starożytne miasto gdzie nauczał Apostoł Paweł), METEORA (wiszące klasztory prawosławne), ATENY, półwysep Peloponez i starożytny KORYNT. Więcej informacji udziela i przyjmuje zapisy ks. Sławomir Gnyszka

9. W nowym numerze Echa Katolickiego warto przeczytać: Dlaczego Maryję nazywamy Uzdrowieniem Chorych i Cudowną Lekarką? W każdym mieście z wyższą uczelnią istnieje duszpasterstwo akademickie – czy student studiujący równocześnie na kilku kierunkach, miałby w sferze wiary pozostać na poziomie ucznia ze szkoły podstawowej czy średniej? Święta nakazane w Kościele katolickim; „Uczucia mieszane” – na jakie trudności mogą napotkać małżonkowie różnych wyznań? Dzieciom polecamy lutowy „Promyczek dobra”.

10. W ostatnim tygodniu zmarł Konstanty Sokołowski (l. 91) z Dubicy Dolnej – niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Pogrzeb jutro w poniedziałek 10 lutego: godz. 14.00 wyprowadzenie z domu pogrzebowego, 14.30 Msza pogrzebowa. Rodzinie składamy serdeczne współczucie.