Ogłoszenia duszpasterskie:

6. Niedziela zwykła, 16 lutego 2020 r.

 

1. Począwszy od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy w naszym kościele parafialnym niedzielne adoracje Najświętszego Sakramentu; adoracja rozpocznie się po zakończeniu Mszy świętej o godz. 11.00 i trwać będzie do Mszy świętej o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy. Odpowiedzmy na zaproszenie Pana Jezusa, który z miłości pozostał z nami pod postacią chleba i wszystkich do Siebie zaprasza.

2. Zapraszamy w środę 19 lutego o godz. 17.00 na Mszę świętą połączoną ze śpiewem Nieszporów, a po Eucharystii na spotkanie biblijno-liturgiczne.

3. W czwartek 20 lutego po Mszy świętej o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie poświęcone przygotowaniu tegorocznej Drogi Krzyżowej ulicami Wisznic, która zostanie odprawiona w piątek przed Niedzielą Palmową, 3 kwietnia. Serdecznie zapraszamy.

4. Zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania na spotkania w grupach w sobotę 22 lutego: o godz. 9.00 - gr. 4 (ks. wikariusza), o godz. 10.00 - gr. 3. (p. katechetki Danuty).

5. W przyszłą niedzielę 23 lutego po Mszy świętej o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców i dzieci klas III.

6. Dziękujemy grupie 21 osób z naszego dekanatu za udział we wczorajszej pielgrzymce do nadbużańskich Sanktuariów Diecezji Siedleckiej (Hanna, Kodeń, Kostomłoty, Pratulin), zaś p. Teresie Trochonowicz za zorganizowanie wyjazdu.

7. Pielgrzymka autokarowa z Wisznic do Grecji ,,Śladami św. Pawła Apostoła’’ odbędzie się w dniach 17 – 26 kwietnia. W programie pielgrzymki m.in.: SKOPIE (miasto narodzin Matki Teresy z Kalkuty), FILIPPI (starożytne miasto gdzie nauczał Apostoł Paweł), METEORA (wiszące klasztory prawosławne), ATENY, półwysep Peloponez i starożytny KORYNT. Więcej informacji udziela i przyjmuje zapisy ks. Sławomir Gnyszka

8. Bóg zapłać za ofiary zebrane na tacę w ostatnią niedzielę – 2348 zł.; Dziś, za zgodą biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy, zbiórka do puszek dla 3,5 letniego Szymona Kulawczuka z parafii Przegaliny, cierpiącego na rzadką chorobę kończyn dolnych i górnych (jedynym ratunkiem dla chłopca jest kosztowna operacją, na którą nie stać jego rodziny utrzymującej się z pracy na roli).

9. W nowym numerze Echa Katolickiego warto przeczytać: Eucharystia daje życie – co Pismo święte mówi o Eucharystii? W oczekiwaniu na beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego: „Przesłanie Prymasa jest wciąż aktualne”; Różaniec źródłem modlitewnej siły o Polskę wierną Bogu; Relację z pogrzebu ks. kan. Józefa Kuzawińskiego Dzieciom polecamy lutowy „Promyczek dobra”.

10. W ostatnim tygodniu zmarł Marek Gajewski (l. 68) z ul. Żabiej w Wisznicach – niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Rodzinie składamy serdeczne współczucie.

11. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się (zapowiedź 2): Grzegorz Tarasiuk i Sylwia Tarasiuk z d. Krynica, połączeni związkiem cywilnym, zam. w Wiszniach, parafii tutejszej. Otoczmy ich naszą modlitwą, kto by wiedział o przeszkodach pomiędzy nimi, zobowiązany jest o tym poinformować tutejszych duszpasterzy.

12. W sobotę 7 marca br. W Radzyniu Podlaskim odbędzie się Kongres Różańcowy dla członków Kół Żywego Różańca. Szczegółowe informacje i zapisy u zelatorki parafialnej p. Teresy Trochonowicz (tel. 509-764-411).

13. W poniedziałek 17 lutego o godz. 10.00 w Sali GOK Wygoda odbędzie się szkolenie „Scalanie i wymiana gruntów”, które poprowadzi przedstawiciel Wojewódzkiego Biura Geodezji, Oddział w Białej Podlaskiej.

14. W niedzielę za tydzień 23 lutego o godz. 17.00 w Dubicy odbędzie się walne zebranie sprawozdawcze Stowarzyszenia Rozwoju Wsi OSP Jedna Dubica.

.