Ogłoszenia duszpasterskie:

1. Niedziela Wielkiego Postu, 1 marca 2020 r.

 

1.    Przeżywamy dziś 1. Niedzielę Wielkiego Postu; w jego przeżywanie wprowadza nas czytany podczas dzisiejszych Mszy świętych List pasterski biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy.

2.    Dziś obchodzimy Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych.

3.    W środę 4 marca obchodzimy liturgiczne święto św. Kazimierza, królewicza.

4.    Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi Krzyżowej – w piątki  o godz. 16.30; Gorzkich żali – w niedziele po Mszy świętej o godz. 11.00. Za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

5.    W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek miesiąca (od godz. 16.00 Godzina święta), pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

6.    W sobotę 7 marca po Mszy świętej o godz. 17.00 na starej plebanii odbędzie się druga katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

7.    W ramach przygotowań do beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Katolickim Radiu Podlasie, w dniach od 2 marca do 6 czerwca nadawane będą audycje poświęcone osobie i dziełu Prymasa Tysiąclecia; w szczególności polecamy audycje, które będą  emitowane o godz. 13.40 w każdy poniedziałek i środę. 

8.    Bóg zapłać za ofiary zebrane w ostatnią niedzielę na tacę – 2291 zł. Dziś taca na remont budynków Kurii Diecezjalnej w Siedlcach.

9.    W przyszłą niedzielę 8 marca obchodzimy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami; zbiórka do puszek na Misje – na pomoc dla polskich misjonarzy i misjonarek. O godz. 10.30 w kościele odbędzie się spotkanie dla rodziców i dzieci klas I.

10.                      W nowym numerze Echa Katolickiego warto przeczytać: Wielki Post z Prymasem Tysiąclecia – „przebaczaj wszystko wszystkim”; Co to znaczy, że Msza św. jest celebracją Wieczerzy Pańskiej?; Duchowa Adopcja Kapłana na Wielki Post; Dlaczego diabeł nie lubi postu?

11. Intencje Apostolstwa Modlitwy na marzec 2020 r.: * Ewangelizacyjna – Za Kościół w Chinach, aby zachował wierność Ewangelii i wzrastał w jedności; * Diecezjalna – Za przystępujących do sakramentu pokuty o łaskę dobrej, owocnej spowiedzi świętej oraz za spowiedników o światło Ducha Świętego dla nich; * Parafialna – O pogłębienie wiary poprzez bardziej świadome, czynne i owocne uczestnictwo w Eucharystii dla wszystkich parafian.

12. W ostatnich dniach zmarła Eugenia Makarewicz (l. 91) z ul. Rowińskiej w Wisznicach – niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Rodzinie składamy serdeczne współczucie.

13. Dekanalny duszpasterz rodzin dekanatu wisznickiego - ks. Tomasz Grochowski zaprasza narzeczonych do udziału w katechezach przedmałżeńskich. Katechezy odbywać się będą w parafii w Paszenkach w następujących terminach: w soboty 14 i 22 marca o godz. 17.30; w niedziele 15 marca, 22 marca i 5 kwietnia – po Mszy św. o godz. 11.00.