Ogłoszenia duszpasterskie:

2. Niedziela Wielkiego Postu, 8 marca 2020 r.

 

1.     W dzisiejszą 2. Niedzielę Wielkiego Postu przeżywamy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Hasło tegorocznego Dnia: „Eucharystia i misje” zwraca uwagę na fakt, że Eucharystia jednoczy nas z Chrystusem, buduje Kościół i jest źródłem misji jego zbawczej misji. Niech dzisiejszy dzień uświadomi nam naszą odpowiedzialność za głoszenie Chrystusa w świecie: nawet jeśli nie wyjeżdżamy do krajów misyjnych, jesteśmy misjonarzami! Przez modlitwy i ofiary wspierajmy niełatwą posługę misjonarzy. Ofiary składane dziś do puszek przeznaczone są na pomoc dla 1903 polskich misjonarzy i misjonarek (w tym 19 z diecezji siedleckiej), pracujących w 98 krajach misyjnych. O godz. 10.30 w kościele odbędzie się spotkanie dla rodziców i dzieci klas I.

2.     Z racji obchodzonego dziś Dnia Kobiet modlimy się gorąco za wszystkie kobiety, składamy im wyrazy wdzięczności, szacunku i serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiego dobra; niech w Najświętszej Maryi Pannie i pod Jej opieką odkrywają nieustannie prawdziwe piękno i wielkość swego powołania.

3.     We wtorek 10 marca rozpoczynamy nowennę przed uroczystością św. Józefa (nowennę będziemy odmawiać po Mszy św. o godz. 6.30).

4.     We wtorek 17 marca jest organizowany wyjazd do parafii p.w. św. Józefa w Szpakach na nowennę przed uroczystością św. Józefa. Więcej informacji udziela i przyjmuje zapisy p. Teresa Trochonowicz (tel. 509-764-411).

5.     Dnia 13 marca przypada 7. rocznica wyboru (w 2013 r.) na Stolicę Piotrową papieża Franciszka.

6.     W sobotę 14 marca po Mszy świętej o godz. 17.00 na starej plebanii odbędzie się kolejna katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

7.     W niedzielę za tydzień 15 marca po Mszy świętej o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie dla rodziców i dzieci klas III.

8.     Parafia Opatrzności Bożej w Parczewie zaprasza do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej z Parczewa do Ostrowa Lubelskiego, która rozpocznie się dnia 27 marca br. po Mszy świętej o godz. 19.00. W przyszłą niedzielę 15 marca w kościele w Wisznicach po Mszy świętej o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne dla pragnących wziąć udział tym wydarzeniu.   

9.     W niedzielę za dwa tygodnie 22 marca rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Prosimy o modlitwę w intencjach rekolekcji i za ks. rekolekcjonistę.  

10.                       Bóg zapłać za ofiary zebrane w ostatnią niedzielę na tacę na cele diecezjalne – 2488 zł.

11.                       W nowym numerze Echa Katolickiego warto przeczytać: „Gdy kobieta wchodzi, wstań” – jak rolę kobiety w Kościele widział Sługa Boży kard. Wyszyński? Wielki Post z Prymasem Tysiąclecia: „Działaj zawsze na korzyść bliźniego”; „Wasza modlitwa nas niesie” – mówią misjonarze i proszą nas o modlitwę. Dzieciom polecamy marcowy „Promyczek dobra”.

12.                       Dekanalny duszpasterz rodzin dekanatu wisznickiego - ks. Tomasz Grochowski zaprasza narzeczonych do udziału w katechezach przedmałżeńskich. Katechezy odbywać się będą w parafii Trójcy Świętej w Paszenkach w następujących terminach: w soboty 14 i 21 marca o godz. 17.30; w niedziele 15 marca, 22 marca i 5 kwietnia – po Mszy św. o godz. 11.00.

13.                       W niedzielę 7 czerwca w Warszawie odbędą się uroczystości beatyfikacji Prymasa Polski, Stefana kardynała Wyszyńskiego. Zachęcamy do  udziału w tej podniosłej uroczystości, w zakrystii przyjmowane są zapisy na wyjazd autokarem. Liczbę uczestników, w celu zarezerwowania kar wstępu na plac celebry, należy zgłosić do Kurii Siedleckiej do dnia 22 marca.