Ogłoszenia duszpasterskie:

3. Niedziela Wielkiego Postu, 15 marca 2020 r.

 

1.    Do wiadomości wiernych, którzy mogą dziś uczestniczyć w Eucharystii, oraz za pośrednictwem mediów (na stronie internetowej diecezji siedleckiej i naszej parafii) podajemy Zarządzenie biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy w związku z epidemią koronowirusa i wprowadzeniem w Polsce stanu zagrożenia epidemiologicznego. Przyjmijmy je w duchu wiary i odpowiedzialnego  zatroskania o wspólne dobro. Niech to wszystko, co się obecnie dzieje i przed czym stajemy, zbliży nas do Boga i podda nasze plany i dążenia Bożej prawdzie i miłości. Otwórzmy serca Chrystusowi i „zachowajmy pokój z Bogiem”.   

2.    W czwartek 19 marca obchodzimy Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, Opiekuna Pana Jezusa i całego Kościoła świętego, patrona rodzin, zwłaszcza ojców oraz ludzi pracy i dobrej śmierci.

3.    Z uwagi z obecną sytuację w Polsce spowodowaną zagrożeniem epidemią koronowirusa informujemy, że planowane w naszej parafii od przyszłej niedzieli 22 marca rekolekcje wielkopostne nie odbędą się. Ponieważ obowiązujące przepisy prawne zakazują większych zgromadzeń wiernych w miejscach kultu religijnego, zachęcamy tych, którzy mogą, do korzystania ze spowiedzi świętej codziennie. Do sakramentu pokuty będzie można przystąpić w dni powszednie od godz. 6.00 i od godz. 16.00.  Zachęcamy także do indywidualnej modlitwy i adoracji Pana Jezusa w kościele. Nasz kościół parafialny będzie otwarty od godz. 6.00 ( w niedziele od godz. 7.00) do zakończenia wieczornej Mszy świętej.

4.    Prosimy zgłaszać chorych i osoby starsze, którzy potrzebują przyjazdu kapłana z posługą sakramentalną.

5.    Bóg zapłać za ofiary zebrane w ostatnią niedzielę: na tacę – 2246 zł.; do puszek na misje święte – 2468 zł.

6.    W nowym numerze Echa Katolickiego polecamy: Dobro zmienia świat; Czy mamy powody do paniki i czym jest koronowirus? – mówi naukowiec i dziennikarz; „Wydaje się, że Bóg milczy…” – cierpienie przyjęte w duchu zawierzenia Bogu przynosi błogosławione owoce.

7.    W ostatnim tygodniu zmarli: Janina Karwacka (l.81) z Dubicy Dolnej, Jadwiga Olszewska (l. 94) z ul. Fabrycznej w Wiszniach i Stanisław Szpak z Kolonii Wisznice (l. 86) – niech odpoczywają w pokoju wiecznym, rodzinom składamy serdeczne współczucie.