Ogłoszenia duszpasterskie:

4. Niedziela Wielkiego Postu, 22 marca 2020 r.

 

1.      Przeżywamy dziś 4. Niedzielę Wielkiego Postu, która w liturgii nosi nazwę Laetare – „Niedzieli radości”. Słowo Boże zachęca nas, abyśmy odnowili i umocnili w sobie łaskę chrztu świętego: „Zbudź się, o śpiący, i powstań z martwych, a zajaśnieje ci Chrystus.” (Ef 5,14). Od zakończenia Sumy do rozpoczęcia wieczornej Mszy świętej (do godz. 17.00) trwać będzie indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu.

2.      Z uwagi na trwającą epidemię koronawirusa, zachowajmy spokój i ostrożność, szanujmy wprowadzone i obowiązujące w Polsce zarządzenia sanitarne i porządkowe, także dotyczące ilości osób mogących uczestniczyć w liturgii w kościele. Przede wszystkim bądźmy pełni ufności w Bożą opiekę. Pozostańmy na modlitwie w naszych domach i rodzinach, pamiętając o zapewnieniu Pana Jezusa: „gdzie są dwaj lub trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich” (Mt 18,20). Niech ta nadzwyczajna sytuacja sprawi, że nasze rodziny staną się bardziej Kościołem domowym. Korzystajmy za pośrednictwem środków społecznego przekazu: radia, telewizji, Internetu z transmisji niedzielnych i codziennych Mszy świętych, wygłaszanych rekolekcji i wiekopostnych nabożeństw. O godz. 20.30 odmawiajmy w intencji uproszenia pomocy i oddalenia epidemii różaniec, jednocząc się z kapłanami, którzy o tej porze modlą się na różańcu w swych kościołach. Wszystkich, którzy mogą, zapraszamy do indywidualnej modlitwy w naszym kościele, który jest otwarty do zakończenia wieczornej Mszy świętej - od godz. 16.00 do modlitwy przed wystawionym w monstrancji Najświętszym Sakramentem. Codziennie możemy przystąpić do sakramentu pokuty (po południu od godz. 16.00). Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Tygodnia. (Przypominamy, że czas przystępowania do wielkanocnej spowiedzi i Komunii świętej trwa od Środy Popielcowej do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego.) Rozejrzymy się, czy w tym trudnym czasie ktoś obok nie potrzebuje pomocy. 

3.      W środę 25 marca obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego oraz Dzień Świętości Życia, w którym rozpoczyna się Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msze święte sprawowane będą o godz. 6.30, 9.00 i 17.00; o godz. 9.00 i 17.00 z obrzędem podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

4.      Dnia 25 marca przypadają kolejne rocznice śmierci biskupów siedleckich: Sługi Bożego Ignacego Świrskiego (52 r.) oraz Jana Wiktora Nowaka (18. r.).

5.      Prosimy zgłaszać chorych i osoby starsze, którzy potrzebują przyjazdu kapłana z posługą sakramentalną (tel. ks. proboszcza: 600-436-595).   

6.      Bóg zapłać za ofiary zebrane w ostatnią niedzielę na tacę – 696 zł.

7.      W nowym numerze Echa Katolickiego warto przeczytać: Każde życie ludzkie jest święte, „Zawierzmy Bogu siebie i innych” - na czym polega komunia duchowa?  Pieniądze to nie wszystko, Nieznana twarz Prymasa.

8.      Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się:

·         (zapowiedź 2): Grzegorz Kienrdarcki, kawaler z parafii tutejszej i Anna Lubińska, panna z Warszawy.

·         (zapowiedź 1): Arkadiusz Andrzej Jaszczuk, kawaler z parafii Kolano i Ewa Podębska, panna z parafii tutejszej.

Otoczmy ich naszą modlitwą, kto by wiedział o przeszkodach istniejących między nimi, zobowiązany jest o tym poinformować tutejszych duszpasterzy.