Ogłoszenia duszpasterskie:

5. Niedziela Wielkiego Postu, 29 marca 2020 r.

 

1.    Przeżywamy dziś 5. Niedzielę Wielkiego Postu; w kościele widzimy zasłonięte krzyże. W czytanej Ewangelii o wskrzeszeniu Łazarza usłyszymy zapewnienie Pana Jezusa: „Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto wierzy we Mnie, choćby i umarł, żyć będzie”, oraz skierowane do każdego z nas Jego pytanie: „Wierzysz w to?” 

2.    Biskup siedlecki Kazimierz Gurda wydał rozporządzenie na czas trwającej epidemii koronawirusa oraz obchodów Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego, w którym prosi nas o konieczne dostosowanie się - ze względu na zdrowie i bezpieczeństwo każdego człowieka - do wymogów prawa państwowego oraz zaleceń władz kościelnych, mimo iż jest to bolesne i niesie wiele trudności, jak np. to, że w kościele nie może być więcej niż 5 osób. Zapoznajmy się z nim (jest umieszczone na stronie internetowej diecezji siedleckiej i naszej parafii) i przyjmijmy w duchu wiary, a przeżywane ograniczenia ofiarujmy Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy nasze i innych ludzi. Pozostańmy solidarni i zjednoczeni z sobą w duchu Chrystusowej miłości. Powstrzymajmy się od negatywnych, pełnych złych emocji ocen, opinii i zachowań. Okażmy wdzięczność wszystkim, którzy pospieszyli na pomoc osobom chorym i zagrożonym pandemią, którzy z poświęceniem troszczą się o nasze życie i zdrowie: rządowi naszego państwa, władzom lokalnym, lekarzom, pielęgniarkom, woluntariuszom i wszystkim służbom, pracującym w sklepach i urzędach; otoczmy ich gorącą modlitwą. Składamy serdeczne Bóg zapłać za trwanie na modlitwie w naszych rodzinach, za troskę o dzieci.

3.    Po zmianie czasu na letni, począwszy od jutra 30 marca popołudniowe Msze święte w dni powszednie będą sprawowane o godz. 18.00.

4.    Nasz kościół jest otwarty codziennie do zakończenia wieczornej Mszy świętej. W tym szczególnym obecnie czasie potrzeba nam więcej gorącej i ufnej modlitwy, i dlatego zapraszamy do kościoła na indywidualną modlitwę - od godz. 17.00 do modlitwy przed wystawionym w monstrancji Najświętszym Sakramentem. (W niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu jest od zakończenia Mszy św. o godz. 11.00 do rozpoczęcia Mszy o godz. 17.00.)  Od kilkunastu już dni mieliśmy codziennie możliwość przystąpić do sakramentu pokuty i, mimo gotowości kapłanów w konfesjonale, do spowiedzi przystąpiły tylko nieliczne osoby. Dlatego bardzo prosimy: nie rezygnujmy ze spowiedzi świętej i nie odkładajmy pojednania z Bogiem  na ostatnie dni Wielkiego Tygodnia! Spowiedź w tym tygodniu: rano od godz. 6.00, po południu od godz. 17.00.

5.    We czwartek 2 kwietnia o godz. 21.37 przypada 15. rocznica śmierci św. Jana Pawła II.

6.    W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek miesiąca, pierwszy piątek i pierwsza sobota.

7.    Za tydzień 5 kwietnia Niedziela Palmowa, która rozpoczyna obchód Wielkiego Tygodnia. Nie będzie procesji z palmami, błogosławieństwo palm odbędzie się w prezbiterium. 

8.    Bóg zapłać za ofiary zebrane w ostatnią niedzielę na tacę – 949 zł.; za ofiarę 100 zł. na kwiaty do grobu P. Jezusa.

9.    W nowym numerze Echa Katolickiego warto przeczytać: Jak będzie wyglądać tegoroczne Triduum Paschalne w naszej diecezji i kraju? „Edukacja kontra koronawirus” – jak zorganizować dziecku czas i naukę w domu? Comiesięczne materiały formacyjne dla Kół Żywego Różańca.

10.                      Intencje Apostolstwa Modlitwy na kwiecień 2020 r.: Ogólna – O wyzwolenie z uzależnień. Aby wszystkie osoby będące pod wpływem uzależnień uzyskały dobrą pomoc i towarzyszenie; Diecezjalna – O wytrwanie w powołaniu dla kapłanów, misjonarzy i osób konsekrowanych oraz gorliwe wypełnianie przyjętych przez nich obowiązków;  Parafialna -  Aby obecny czas, ograniczający nasze uczestnictwo w liturgii Mszy świętej, wskutek panującej epidemii koranawirusa, nie oddalił nas od Boga i wspólnoty Kościoła, ale wzbudził szczerą i głęboką tęsknotę za spotkaniem z Jezusem Zbawicielem w Najświętszej Eucharystii.