Ogłoszenia duszpasterskie:

4. Niedziela Wielkanocna, 3 maja 2020 r.

 

1.    W dzisiejszą 4. Niedzielę Wielkanocną - Niedzielę Chrystusa Dobrego Pasterza rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego; hasłem tegorocznego Tygodnia są słowa: „Wielka tajemnica wiary”. Gorąco prosimy, aby do modlitewnych intencji dołączyć modlitwę za nasze Wyższe Seminarium Duchowne, za przygotowujących się do kapłaństwa oraz o powołania z naszej parafii. W imieniu ks. rektora WSD Diecezji Siedleckiej Piotra Paćkowskiego składamy serdeczne podziękowanie za modlitwę i pomoc materialną okazywaną naszemu Seminarium.

2.    Dziś na zakończenie Mszy świętej o godz. 11.00, trwając w duchowej jedności z polskimi biskupami, którzy modlą się za naszą Ojczyznę na Jasnej Górze, odmówimy Akt zawierzenia Polski Najświętszemu Sercu Jezusa i Matki Bożej Królowej Polski.

3.    Świadomi trudności i zagrożeń, jakie przeżywa obecnie nasza Ojczyzna, módlmy się gorąco za Polskę, aby pozostała wierna Bogu  oraz w intencji dobrego dla naszej Ojczyzny wyboru Prezydenta RP.

4.    Dziś jest pierwsza niedziela miesiąca – niedziela comiesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu. Tym bardziej więc zachęcamy do indywidualnej modlitwy przed Jezusem eucharystycznym wystawionym w monstrancji od zakończenia Sumy do rozpoczęcia Mszy świętej o godz. 17.00.

5.    W naszym kościele może przebywać do 60 osób (obowiązuje zasłonienie ust i nosa). Kiedy wciąż jeszcze nie możemy wszyscy uczestniczyć w Eucharystii w niedziele, aby nie pozbawić się życiodajnego pokarmu dla duszy w Komunii świętej i nie oddalić od wspólnoty Kościoła, przychodźmy liczniej niż dotąd na Msze święte w dni powszednie.

6.    Rozpoczęliśmy miesiąc maj, w którym Polacy od dziesiątek już lat szczególnie gorąco oddają cześć Matce Najświętszej uczestnicząc w corocznych nabożeństwach majowych. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które są odprawiane w naszym kościele: w dni powszednie o godz. 17.30, w niedziele po Mszy o godz. 11.00 oraz prosimy o śpiewanie Litanii loretańskiej w naszych domach. W tym roku, w którym świat wciąż zmaga się pandemią, odpowiadając na prośbę Ojca Świętego Franciszka, na zakończenie nabożeństwa majowego dołączmy jeszcze jeden dziesiątek różańca oraz jedną z dwóch modlitw, którą przekazał nam papież.

7.     W liturgii tygodnia obchodzimy: * 4 maja – wspomn. Św. Floriana, męczennika; * 6 maja – Święto św. Apostołów Filipa i Jakuba; * 8 maja – Święto św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski.

8.    W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca - od 16.30 Godzina święta.

9.    W czwartek 7 maja po Mszy świętej o godz. 18.00 w kościele odbędzie się spotkanie dla rodziców i dzieci klas III.

10.                    Przypominamy o obowiązku wielkanocnej spowiedzi i Komunii świętej, do czego zobowiązują nas przykazania kościelne. Jak dotąd, mimo codziennej gotowości kapłanów czuwających w konfesjonale, tylko niewielka część parafian skorzystała z łaski wielkanocnych sakramentów świętych.

11.                    Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby parafii na tacę w ostatnią niedzielę – 2173 zł.

12.                    W nowym numerze Echa Katolickiego warto przeczytać: Jaka będzie nasza wiara po koronawirusie? Mija 20 lat po kanonizacji św. s. Faustyny; Jak odkryć na nowo duchowe piękno Litanii loretańskiej? Polecamy także majowy numer Rycerza Niepokalanej.