Ogłoszenia duszpasterskie:

6. Niedziela Wielkanocna 17 maja 2020 r.

 

1.    Po ostatnich decyzjach rządowych dotyczących epidemii od dzisiaj w naszym kościele może przebywać już 91 osób (1 osoba na 10 m kw.). Dlatego zachęcamy wszystkich parafian, aby - przy zachowaniu wymaganych środków bezpieczeństwa - coraz śmielej i licznej uczestniczyli w Mszy świętej nie tylko w niedzielę, ale i dni powszednie; tych zaś, którzy nie przystąpili jeszcze do wielkanocnej spowiedzi i Komunii świętej, aby jak najszybciej skorzystali z łaski tych sakramentów. W związku ze zmianami przepisów państwowych, które będą obowiązywać od dnia 18 maja, przekazujemy zarządzenia biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy obowiązujące wiernych naszej diecezji (są one także umieszczone na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej naszej parafii i diecezji).

2.    Wraz z całym Kościołem z całego serca wysławiamy Boga za życie i pontyfikat św. Jana Pawła, którego setna rocznica urodzin przypada jutro, 18 maja - w naszej parafii za św. Jana Pawła II dziękujemy szczególnie podczas dzisiejszej Mszy świętej o godz. 11.00. O wielkości i dziełach Papieża-Polaka przypomni nam czytany dziś podczas Mszy świętych okolicznościowy List pasterski Episkopatu Polski. Włączmy się także się w inicjatywy podejmowane dla uczczenia stulecia urodzin naszego Papieża, także te, które będą przekazywane poprzez środki społecznego przekazu. Przede wszystkim jednak jeszcze szerzej otwórzmy „drzwi Chrystusowi” i pozostańmy Mu we wszystkim wierni.

3.    Świadomi trudności i zagrożeń, jakie przeżywa obecnie nasza Ojczyzna, wzywając orędownictwa św. Jana Pawła II i innych polskich świętych i błogosławionych, módlmy się gorąco za Polskę, aby pozostała wierna Bogu oraz w intencji dobrego dla naszej Ojczyzny wyboru Prezydenta RP.

4.    Jak w każde ostatnie niedziele, tak i w dzisiejszą zachęcamy do indywidualnej modlitwy przed Jezusem eucharystycznym wystawionym w monstrancji od zakończenia Sumy do rozpoczęcia Mszy świętej o godz. 17.00.

5.    W środę 20 maja po Mszy świętej o godz. 18.00 odbędzie się w kościele spotkanie dla dzieci klas III i ich rodziców.

6.    W piątek rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą w naszym kościele będziemy odmawiać na zakończenie nabożeństwa majowego.

7.    Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby parafii na tacę w ostatnią niedzielę – 2236 zł.

8.    Należność za wywóz śmieci z cmentarza wynosi 4022 zł.; za dostawę gazu go ogrzewania kościoła – 5962 zł. (5420 l x 1,10 zł./l).

9.    W nowym numerze Echa Katolickiego warto przeczytać: Jan Paweł II – „Wielki i dobry papież”, „Sto pomysłów na… na Kościół”, Patronka tygodnia – Św. Rita.

10. W ostatnim tygodniu zmarł Jacenty Wieliczko (l. 66) z Curyna – niech odpoczywa w pokoju wiecznym, rodzinie składamy serdeczne współczucie.