Ogłoszenia duszpasterskie:

7. Niedziela Wielkanocna 24 maja 2020 r. – Wniebowstąpienie Pańskie

 

1.    W dzisiejszą niedzielę Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego z radością kierujemy nasze serca ku niebu, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, chwalebnie wstąpił i nam przygotował wieczne mieszkanie.

2.    Dziś przypada 6. rocznica ingresu biskupa Kazimierza Gurdy do katedry siedleckiej - podziękujmy Panu Bogu za pasterską posługę naszego biskupa ordynariusza i wspierajmy go nadal modlitwą.

3.    W czytanym dziś Komunikacie biskup siedlecki Kazimierz Gurda pisze o zbliżających się świeceniach biskupich ks. kanonika Grzegorza Suchodolskiego, które będą miały miejsce w Święto NMP Matki Kościoła 1 czerwca w katedrze siedleckiej i prosi nas o gorącą modlitwę w intencjach Biskupa Nominata.

4.    Tych, którzy nie przystąpili jeszcze do wielkanocnej spowiedzi i Komunii świętej prosimy, aby jak najszybciej skorzystali z łaski tych sakramentów. Czas przyjmowania wielkanocnej Komunii świętej kończy się w niedzielę Trójcy Świętej, która w tym roku przypada 7 czerwca.

5.    W sobotę 30 maja w wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00 oraz modlitewne czuwanie; zapraszamy na nie zwłaszcza członów wspólnot, ruchów i grup modlitewnych naszej parafii.

6.    W niedzielę za tydzień 31 maja obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocny. Do uroczystości przygotowujemy się odmawiając od piątku nowennę.

7.    Dnia 26 maja obchodzimy Dzień Matki.

8.    W środę 27 maja po Mszy świętej o godz. 18.00 odbędzie się w kościele spotkanie dla dzieci klas III i ich rodziców.

9.    Zapraszamy w tym tygodniu kandydatów do sakramentu bierzmowania na spotkania grupami: 

      w środę 27 maja gr. 1 (ks. proboszcza),

      w czwartek 28 maja gr. 2 (p. katechetki Teresy),

      w piątek 29 maja gr. 3. (p. katechetki Danuty),

      w sobotę 30 maja gr. 4 (ks. wikariusza).

Spotkania będą odbywać się w kościele w czasie Mszy Św. wieczorowej. O godz. 17.00 będzie możliwość spowiedzi, o 17.30 nabożeństwo majowe, o 18.00 Msza Święta, po Mszy kilkuminutowe spotkanie.

10. Świadomi trudności i zagrożeń, jakie przeżywa obecnie nasza Ojczyzna, wzywając orędownictwa św. Jana Pawła II i innych polskich świętych i błogosławionych, módlmy się gorąco za Polskę, aby pozostała wierna Bogu oraz w intencji dobrego dla naszej Ojczyzny wyboru Prezydenta RP.

11. Jak w każde ostatnie niedziele, tak i w dzisiejszą zachęcamy do indywidualnej modlitwy przed Jezusem eucharystycznym wystawionym w monstrancji od zakończenia Sumy do rozpoczęcia Mszy świętej o godz. 17.00.

12. Pod hasłem: „Bohaterki codzienności” w przyszłą niedzielę 31 maja odbędzie się V Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet do Pratulina; do duchowego udziału w pielgrzymce zachęca biskup siedlecki Kazimierz Gurda.

13. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby parafii na tacę w ostatnią niedzielę – 2461 zł.

14. W ostatnim tygodniu zmarł Edward Niczyporuk (l. 87) z Dubicy Dolnej– niech odpoczywa w pokoju wiecznym, rodzinie składamy serdeczne współczucie