Ogłoszenia duszpasterskie:

Niedziela 31 maja 2020 r. – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 

1.    Na mocy ostatnich decyzji rządowych od wczoraj 30 maja nie obowiązuje już ograniczenie ilości osób mogących przebywać w kościele, obowiązuję zasłanianie ust i nosa. W związku z tym rozporządzeniem biskup siedlecki Kazimierz Gurda z dniem 1 czerwca odwołuje udzieloną 12 marca br. dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane, i zachęca wszystkich do powrotu do kościołów parafialnych. O innych zarządzeniach naszego biskupa ordynariusza, podjętych w związku ze złagodzeniem obostrzeń epidemicznych powiadamia nas czytany dziś komunikat.

2.    Przeżywamy dziś wielką Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – za udział w publicznym śpiewie hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. Kończy się Okres Wielkanocny; zakończywszy obchód Świąt Paschalnych, zachowajmy ich ducha w życiu i postępowaniu. Bądźmy wdzięczni i wierni Duchowi Świętemu, którego otrzymaliśmy. Niech kieruje nami Duch Święty, a nie duch świata.

3.    Jutro, w drugi dzień Zielonych Świąt obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła. Msze święte o godz. 6.30, 9.00 i 18.00. Zachęcamy do uczestnictwa w Eucharystii. O godz. 17.40 nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

4.    Jutro 1 czerwca o godz. 11.00 w katedrze w Siedlcach będą miały miejsce święcenia biskupie ks. kanonika Grzegorza Suchodolskiego. Uroczystość święceń będzie transmitowana w Telewizji Trwam i Katolickim Radiu Podlasie.

5.    Jutro rozpoczynają się nabożeństwa czerwcowe, które w naszym kościele będą odprawiane: w dni powszednie o godz. 17.40 (bezpośrednio po zakończeniu nabożeństwa będzie sprawowana Msza św.), w niedzielę po Mszy świętej o godz. 11.00. Tych, którzy nie będą uczestniczyć w nabożeństwach w kościele, prosimy o odmawianie Litanii do Serca Pana Jezusa wspólnie w domu.

6.    Od czwartku 4 czerwca, po zakończeniu porannej Mszy świętej odmawiać będziemy nowennę do św. Antoniego przed naszym dorocznym odpustem parafialnym. Z ufnością przychodźmy do patrona naszej parafii, przynosząc mu napisane na kartkach nasze podziękowania i prośby.

7.    W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek miesiąca (od 16.30 Godzina święta), pierwszy piątek i pierwsza sobota.

8.    W sobotę 6 czerwca o godz. 11.00 uroczystość I Komunii świętej dzieci klas III naszej parafii; spowiedź przed I Komunią świętą będzie w czwartek o godz. 19.00. Gorąco prosimy o modlitwę w intencji tych dzieci oraz ich rodziców.

9.    W przyszłą niedzielę 7 czerwca przypada Uroczystość Trójcy Świętej, która kończy czas wielkanocnej Komunii świętej. Dlatego wszystkich, którzy jeszcze nie przystąpili do wielkanocnej spowiedzi, zachęcamy, aby w tym tygodniu pojednali się z Bogiem. Spowiedź będzie codziennie od godz. 6.00 do 7.00 oraz od 17.00 do 18.00.

10. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 poświęcenie pól na Wygodzie.

11. Nie ustawajmy w modlitwie do Ducha Świętego za naszą Ojczyznę; módlmy się także w intencji dobrego dla Polski wyboru Prezydenta.

12. W najnowszym Echu Katolickim polecamy: Cykl artykułów poświęconych nowemu biskupowi pomocniczemu naszej diecezji, W jaki sposób Duch Święty przekonuje o grzechu? Materiały formacyjne dla Kół Różańcowych; polecamy także czerwcowe wydanie Rycerza Niepokalanej.

13. Dziś odbywa się V Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet do Pratulina, zachęcamy do duchowego udziału dzięki transmisji przekazywanej przez Katolickie Radio Podlasia.

14. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby parafii na tacę w ostatnią niedzielę – 2318 zł. W następną niedzielę taca na fundusz budujących się kościołów w diecezji siedleckiej.

15. Bardzo prosimy o zachowanie porządku na cmentarzu parafialnym i segregowanie wyrzucanych śmieci.

16. Intencje Apostolstwa Modlitwy na czerwiec 2020 r.: * Ewangelizacyjna – Aby ci, którzy cierpią, odnaleźli swoje drogi życia, pozwalając się dotknąć Sercu Jezusa; * Diecezjalna – W intencji przygotowujących się do święceń kapłańskich i o nowe święte powołania kapłańskie i zakonne; * Parafialna – Dziękczynna za wszystkich kapłanów i osoby konsekrowane z naszej parafii, o wierność i świętość dla wszystkich powołanych.