Ogłoszenia duszpasterskie:

Niedziela 7 czerwca 2020 r. – Uroczystość Trójcy Świętej

 

1.    Przeżywamy dziś Uroczystość Trójcy Świętej, która kończy się czas wielkanocnej Komunii świętej. Czy wszyscy skorzystaliśmy z łaski wielkanocnych sakramentów, jak nam nakazują przykazania kościelne? Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy świętej o godz. 11.00 odbędzie się procesja eucharystyczna wokół kościoła (przepisy sanitarne nakazują nałożyć maskę lub zachować odległość 2 m).

2.    Wczoraj w naszym kościele odbyła się uroczystość I Komunii świętej. Dziękujemy rodzicom dzieci, które po raz pierwszy uczestniczyły w pełni w Eucharystii przyjmując Pana Jezusa do swoich serc, a także babciom i dziadkom, rodzicom chrzestnym, paniom katechetkom, wychowawcom i nauczycielom za trud włożony w ich wychowanie. Doceniając zaangażowanie rodziców w przygotowanie wczorajszej podniosłej uroczystości oraz dziękując za dar dla naszego kościoła – tron do monstrancji, bardzo gorąco prosimy, aby odtąd swoim codziennym świadectwem żywej wiary i przywiązania do Kościoła jeszcze bardziej pomagali im wzrastać w wierze i miłości.

3.    Nasze dziękczynienie za dar I Komunii świętej przedłużamy na najbliższe dni Białego Tygodnia: zapraszamy dzieci w białych strojach pierwszokomunijnych oraz ich rodziców i bliskich do kościoła: dziś o godz. 11.00, w dni powszednie o godz. 17.40 (na nabożeństwo czerwcowe i Mszę świętą).

4.    W czwartek 11 czerwca obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte o godz. 7.30, 9.00, 11.00 i 17.00. Pamiętajmy, że w tę wielką Uroczystość mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy świętej. Zapraszamy zwłaszcza na główną mszę świętą o godz. 11.00 z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy. Podczas procesji należy zachować obowiązujące przepisy: mieć zasłonięte ust i nos lub odległość 2 m. Za udział w publicznym śpiewie pieśni „Przed tak wielkim Sakramentem” można uzyskać odpust zupełny. Prosimy, aby do kościoła i na procesję eucharystyczną godnie się ubrać.

5.    Prosimy o liczny udział w procesjach eucharystycznych wokół kościoła podczas trwania Oktawy Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Bożego Ciała). Niech będą one znakiem naszej głębokiej wiary w żywą i prawdziwą obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i wdzięczności Bogu za dar Eucharystii. W dni powszednie procesję eucharystyczną będziemy odprawiać po zakończeniu nabożeństwa czerwcowego, ok. godz. 18.00 (po procesji będzie sprawowana Msza święta), w niedzielę 14 czerwca po Mszy świętej odpustowej.

6.    W piątek 12 czerwca obchodzimy uroczystość Rocznicy Poświęcenia naszego kościoła parafialnego (w tym roku przypada 65. rocznica konsekracji).

7.    Zapraszamy w sobotę 13 czerwca po Mszy świętej o godz. 18.00 na różaniec fatimski.

8.    W przyszłą niedzielę 14 czerwca będziemy przeżywać odpust św. Antoniego. Zapraszamy szczególnie na główną odpustową Eucharystię o godz. 12.30 w intencji parafian i uczestniczących w liturgii, którą będzie celebrował i wygłosi Słowo Boże ojciec oblat z Kodnia. Po Mszy świętej procesja eucharystyczna wokół kościoła. Do odpustu przygotowujemy się odprawiając codziennie nowennę.

9.    Dziś o godz. 15.00 poświęcenie pól na Wygodzie.

10. Nie ustawajmy w modlitwie do Ducha Świętego za naszą Ojczyznę; módlmy się także w intencji dobrego dla Polski wyboru Prezydenta.

11. W najnowszym Echu Katolickim polecamy: Relację ze święceń biskupa Grzegorza Suchodolskiego, Chrześcijaństwo rozmiękczone nie może przemienić człowieka i odnowić świata, „Wystarczy wiara w to, czego naucza Kościół” – stanowisku Kościoła wobec objawień prywatnych, Dlaczego tak ważna jest Samorządowa Karta Praw Rodziny?

12. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ostatnią niedzielę – 2894 zł. Dziś taca na fundusz budujących się kościołów w diecezji siedleckiej.