Ogłoszenia duszpasterskie:

Niedziela zwykła 14 czerwca 2020 r.

 

1.    Dziś w naszej parafii przeżywamy odpust św. Antoniego. Msze święte o godz. 7.30, 9.00, 12.30 i 17.00. Zapraszamy przede wszystkim na główną odpustową Mszę świętą o godz. 12.30 w intencji parafian i uczestniczących w liturgii, którą będzie celebrował i wygłosi Słowo Boże wygłosi o. oblat Dariusz Galant z Kodnia. Po Mszy świętej procesja eucharystyczna wokół kościoła.

2.    Przeżywamy kolejne dni Oktawy Uroczystości Bożego Ciała – zapraszamy od jutra do czwartku na Eucharystię o godz. 18.00 oraz po zakończeniu Mszy świętej – po odmówieniu Litanii do Serca Pana Jezusa - na procesję eucharystyczną wokół kościoła. Niech nasz liczny udział będzie znakiem naszej głębokiej wiary w żywą i prawdziwą obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i wdzięczności Bogu za dar Eucharystii (liczymy na obecność dzieci sypiących kwiatki i dzieci pierwszokomunijnych w białych strojach). Zakończenie oktawy w czwartek 18 czerwca, po procesji błogosławieństwo wianków z kwiatów i ziół leczniczych oraz dzieci.

3.    We wtorek 16 czerwca o godz. 19.00 poświęcenie pól w Kolonii Wisznice i Wisznicach (rozpoczęcie od Tadeusza Bańkowskiego).

4.    W tym tygodniu obchodzimy:

·        w piątek 19 czerwca – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia NSPJ można uzyskać odpust zupełny, z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne; o godz. 12.00 Suma odpustowa w parafii Hordyszcze;

·       w sobotę 20 czerwca – wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.

5.    Nie ustawajmy w modlitwie do Ducha Świętego za naszą Ojczyznę; módlmy się także w intencji dobrego dla Polski wyboru Prezydenta.

6.    W najnowszym Echu Katolickim polecamy: Wybrał ich Pan – nowi księża diecezji siedleckiej, Trzeba zabiegać o prawa rodziny, Dlaczego idziemy w procesji Bożego Ciała? Św. brat Albert Chmielowski uczył, że trzeba być dobrym jak chleb.

7.    Bóg zapłać za ofiary zebrane na tacę w ostatnią niedzielę na fundusz kościołów budujących się w naszej diecezji – 2838 zł. W przyszłą niedzielę taca na utrzymanie naszego Wyższego Seminarium Duchownego.

8.    W ostatnim tygodniu zmarł Józef Turuk (l. 82) z Rowin – niech odpoczywa w pokoju wiecznym, rodzinie składamy serdeczne współczucie.

9.    Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się (zapowiedź 1): Damian Banaszczuk, kawaler z parafii tutejszej i Justyna Agnieszka Baścik, panna z parafii Kobiernice. Otoczmy ich naszą modlitwą. Gdyby ktoś znał przeszkody zachodzące pomiędzy nimi, zobowiązany jest o tym powiadomić tutejszych duszpasterzy.