Ogłoszenia duszpasterskie:

 

12. Niedziela zwykła 21 czerwca 2020 r.

 

 

 

1.    Podczas dzisiejszych Mszy świętych czytany jest List pasterski biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy poświęcony przygotowaniom do tegorocznej 40. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę.

 

2.    W środę 24 obchodzimy czerwca Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, imieniny obchodzi ks. senior, prałat Jan Gogłoza.

 

3.    Zbliża się koniec roku szkolnego 2019/2020 - zapraszamy dzieci, młodzież oraz rodziców i nauczycieli do kościoła na okolicznościową Mszę świętą w piątek 26 czerwca o godz. 8.00. Prosimy, aby na zakończenie kolejnego roku nauki dzieci i młodzież przystąpili do sakramentu pokuty i przyjęli Komunię świętą, a rodziców, aby o to zadbali. Spowiedź będzie w środę i czwartek od godz. 17.00.

 

4.    W przyszłą niedzielę 28 czerwca na Mszy świętej o godz. 11.00 renowacja Pierwszej Komunii świętej. Spowiedź przed rocznicą Komunii będzie w czwartek 25 czerwca od godz. 17.00; także w czwartek po Mszy świętej o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie dla dzieci klas IV i ich rodziców przygotowujące do owocnego przeżycia tej ważnego wydarzenia.

 

5.    W następną niedzielę 28 czerwca w Polsce odbędą się wybory prezydenckie. Pamiętajmy, że nas, wierzących katolików tym bardziej obowiązuje miłość Ojczyzny i troska o jej dobro. Jednym z wyrazów naszej odpowiedzialności za los narodu i państwa jest udział w wyborach i wybór takich ludzi, którym na sercu leży prawdziwe dobro Polski. Dlatego nasz głos oddany w wyborach nie może być lekkomyślny i przypadkowy! Komisja Episkopatu Polski w oświadczeniu z dn. 27 kwietnia br. zwraca uwagę, że „w procesie dokonywania odpowiedniego wyboru kandydata na urząd prezydenta należy wziąć pod uwagę w szczególny sposób prawość moralną, miłość Ojczyzny i traktowanie władzy jako służby, kompetencje w dziedzinie życia politycznego i obywatelskiego, wyrazistą tożsamość, postawę dialogu i umiejętność współpracy, zdolność do roztropnego rozwiązywania konfliktów, merytoryczne przygotowanie i wiedzę, a także szacunek dla zasad demokracji, kierowanie się fundamentalnymi zasadami etycznymi, poszanowanie dla życia od poczęcia do naturalnej śmierci, gwarancję dla prawnej definicji małżeństwa jako trwałego związku mężczyzny i kobiety, promocję polityki rodzinnej oraz gwarancję rodziców w zakresie prawa do wychowani dzieci zgodnie z wyznawaną wiarą i wartościami”.

 

6.    Nie ustawajmy w modlitwie do Ducha Świętego za naszą Ojczyznę oraz w intencji dobrego dla Polski wyboru Prezydenta.

 

7.    W najnowszym Echu Katolickim warto przeczytać: Relację z uroczystości święceń kapłańskich, Jak wygląda praca misjonarzy pochodzących z naszej diecezji podczas epidemii? W Niepokalanym Sercu Maryi jest nasze ocalenie.

 

8.    Bóg zapłać za ofiary zebrane na tacę niedzielę 14 czerwca – 3100 zł. Dziś taca na utrzymanie naszego Wyższego Diecezjalnego Seminarium Duchownego.

 

9.    W ostatnim tygodniu zmarła Wacława Filipczak (l. 95) z ul. Kościelnej w Wiszniach – nich odpoczywa w pokoju wiecznym. Pogrzeb w środę 24.06: godz. 11.30 różaniec w kościele, 12.00 Msza pogrzebowa. Rodzinie składamy serdeczne współczucie.

 

10. W pierwszą sobotę lipca mija rok od zawierzenia naszej parafii Niepokalanemu Sercu Maryi, Królowej Polski. Zachęcamy, aby z tej okazji wziąć udział w pielgrzymce do Częstochowy. Wyjazd z Wisznic w sobotę 4 lipca około godziny 6.00. Koszt około 80 zł. Zapisy w zakrystii.

 

11. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się:

 

Zapowiedź 1: Kamil Piotr Bajkowski, kawaler z parafii tutejszej i Justyna Maria Świć, panna z parafii Świętej Rodziny w Warszawie.

 

Otoczmy ich naszą modlitwą. Gdyby ktoś znał przeszkody zachodzące pomiędzy nimi, zobowiązany jest o tym powiadomić tutejszych duszpasterzy.