Ogłoszenia duszpasterskie:

13. Niedziela zwykła 28 czerwca 2020 r.

 

1.     Dziś w Polsce odbywają się wybory prezydenckie. Pamiętajmy, że nas, wierzących katolików, tym bardziej obowiązuje miłość Ojczyzny i troska o jej dobro, a udział w wyborach i głosowanie na ludzi, którym na sercu leży prawdziwe dobro Polski jest istotnym moralnym obowiązkiem. Módlmy się o Bożą mądrość dla Polaków podczas dzisiejszych wyborów, także przed Jezusem eucharystycznym wystawionym w monstrancji od zakończenia Sumy do Mszy świętej o godz.17.00.

2.     Dziś na Mszy świętej o godz. 11.00 odbywa się Renowacja Pierwszej Komunii świętej.

3.     Z dniem 30 czerwca biskup siedlecki Kazimierz Gurda na prośbę księdza proboszcza zwalnia z urzędu wikariusza naszej parafii ks. Sławomira Gnyszkę, powierzając mu od 1 lipca obowiązki wikariusza parafii Łaskarzew, a w jego miejsce posyła do nas ks. Sławomira Pleszczyńskiego, dotychczasowego wikariusza parafii św. Anny w Białej Podlaskiej. Odchodzącemu ks. Sławomirowi dziękujemy za 2 lata pracy duszpasterskiej w naszej parafii i życzymy obfitych Bożych łask w dalszej pracy kapłańskiej, zapewniając o naszej modlitwie, a przychodzącego nowego ks. wikariusza już dziś otaczamy także gorącą modlitwą.

4.     Jutro 29 czerwca przypada Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Jest to dzień szczególnej modlitwy za Papieża i wdzięczności Panu Bogu za Kościół święty. Msze św. o godz. 6.30, 9.00 i 17.00. Osoby posługujące się dewocjonaliami pobłogosławionymi przez papieża lub biskupa, odmawiając Wyznanie wiary mogą uzyskać odpust zupełny. Ks. senior prałat Jan Gogłoza obchodzi 62. rocznicę święceń kapłańskich.

5.     Dnia 2 lipca obchodzimy wspomnienie NMP Kodeńskiej.

6.     W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek miesiąca (od 17.00 Godzina święta), pierwszy piątek i pierwsza sobota. Zachęcamy do odprawienia pierwszych piątków tegoroczne dzieci komunijne, a rodziców, aby im w tym pomogli.

7.     W przyszłą niedzielę 5 lipca, z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy świętej o godz. 11.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna wokół kościoła; prosimy o udział w białych strojach dzieci komunijnych.

8.     W piątek na Mszy świętej o godz. 8.00, przy niewielkiej liczbie obecnych kościele dziękowaliśmy Panu Bogu za Jego opiekę w zakończonym roku szkolnym i modliliśmy się o szczęśliwe wakacje. Prosimy rodziców, aby podczas wakacji nie zaniedbali dalszej troski o wiarę swoich dzieci.

9.     Bóg zapłać za ofiary zebrane na tacę w ostatnią niedzielę na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej – 2788 zł. Dziś zbiórka do puszek na KUL. W następną niedzielę taca na koncesję dla Katolickiego Radia Podlasie.

10.   W ostatnim Echu Katolickim warto przeczytać: Zmiany kapłańskie w diecezji siedleckiej, Czy Kościołowi nie wolno się „wtrącać do polityki”? Jak pozdrawiać Maryję i wypowiadać Jej chwałę oraz inne materiały formacyjne dla Kół Różańcowych.

11.  Intencje Modlitwy na lipiec 2020 r.: Ewangelizacyjna – Aby współczesne rodziny były wspierane miłością, szacunkiem i radą. Diecezjalna – Za przebywających na urlopach i wakacjach – o dar owocnego przeżycia wypoczynku oraz otwartych serc i oczu na Boga. Parafialna – Za parafian przebywających za granicą, aby pamiętali o jedności z Bogiem, wspólnotą Kościoła i ojczystym dziedzictwem.

12.  Urząd Gminy Wisznice informuje rolników, którzy wskutek ostatnich obfitych opadów deszczu ponieśli straty w uprawach rolnych, aby jak najszybciej składali wnioski o oszacowanie poniesionych strat. Termin składania wniosków trwa do piątku 3 lipca. Wioski są dostępne w Urzędzie naszej Gminy lub na stronie internetowej Gminy.