1.    W dzisiejszą niedzielę serdecznie witamy w naszej rodzinie parafialnej nowego wikariusza naszej parafii - ks. magistra Sławomira Pleszczyńskiego; otaczamy go gorącą modlitwą i życzymy jak najwięcej Bożych łask w pracy duszpasterskiej pośród nas, którą rozpoczął od dnia 1 lipca br.

2.    Przeżywamy dziś pierwszą niedzielę miesiąca - po Mszy świętej o godz. 11.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna wokół kościoła. 

3.    Prosimy wszystkich o modlitwę za dzieci i młodzież, którzy od kilku dni mają wakacje. Prosimy rodziców, aby podczas wakacje nadal troszczyli się o religijne wychowanie swoich dzieci, aby pamiętali o codziennej modlitwie, niedzielnej Mszy świętej i zachowaniu Bożych przykazań. 

4.    W sobotę 11 lipca po Mszy świętej o godz. 18.00 na starej plebanii rozpoczniemy kolejny cykl katechez przed chrztem świętym dla rodziców i chrzestnych. 

5.    Bóg zapłać za ofiary zebrane w ostatnią niedzielę: na tacę – 3075 zł., do puszek na KUL – 579 zł. Dziś taca na koncesję dla Katolickiego Radia Podlasie.

6.     W ostatnim Echu Katolickim warto przeczytać: Zaproszenie do udziału w I Diecezjalnej Pielgrzymce Teściowych i Teściów w Parczewie w niedzielę 26 lipca, Jak mieszkańcy naszego regionu głosowali w pierwszej turze wyborów prezydenckich? O technikach przewrotu ideologicznego i zasadach obrony przed nim. Polecamy także nowy numer Miłujcie się.

7.    W ostatnim tygodniu zmarły: Marianna Niczyporuk (l. 95) z ul. Warszawskiej i Bożena Szczęśniak (l. 58 ) z ul. Ogrodowej w Wisznicach – niech odpoczywają w pokoju wiecznym, rodzinom składamy serdeczne współczucie.

8.    Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się: (Zapowiedź 1): Daniel Mularczyk, kawaler z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Warszawie i Róża Małgorzata Malicka, panna z ul. Zielonej w Wisznicach, parafii tutejszej. 

 

Otoczmy ich naszą modlitwą. Gdyby ktoś znał przeszkody zachodzące pomiędzy nimi, zobowiązany jest o tym powiadomić tutejszych duszpasterzy.