1.    Dziś w Polsce odbywa się druga tura wyborów prezydenckich. Weźmy w nich udział, pamiętając o naszej odpowiedzialności w sumieniu przed Bogiem podczas głosowania. Nie ustawajmy w modlitwie za naszą Ojczyznę.

2.    Nie pozwólmy, aby czas wakacji i urlopów osłabił naszą czujność i odpowiedzialność za życie swoje i innych ludzi, tym bardziej że jeszcze nie zakończyła się epidemia koronawirusa i nadal jesteśmy narażeni na zakażenie się nią. Dlatego gorąco apelujemy do wszystkich o bezwzględne przestrzeganie wszystkich zaleceń i przepisów służb sanitarnych (zasłanianie ust i nosa czy zachowanie bezpiecznej odległości).

3.    Jutro 13 lipca po Mszy świętej o godz. 18.00 zapraszamy na różaniec fatimski.

4.    16 lipca obchodzimy wspomnienie NMP z Góry Karmel (Matki Bożej Szkaplerznej). 

5.    W sobotę 18 lipca po Mszy świętej o godz. 18.00 na starej plebanii odbędzie się druga katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych. 

6.    W przyszłą niedzielę 19 lipca rozpoczyna się XXI Tydzień Św. Krzysztofa.

7.    Biskup siedlecki Kazimierz Gurda zaprasza na I Diecezjalną Pielgrzymkę Teściowych i Teściów do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie, która odbędzie się w niedzielę za dwa tygodnie, 26 lipca. 

8.    Bóg zapłać za ofiary zebrane w ostatnią niedzielę na tacę na koncesję dla Katolickiego Radia Podlasie – 2824 zł.

9.     W ostatnim Echu Katolickim warto przeczytać: Wiara nie opiera się na cudach, Tajemnicza śmierć z agentami SB w tle ks. Franciszka Blachnickiego, „Bóg spełnia moje marzenia” – swoim świadectwem o powołaniu dzieli się siostra albertynka, „Życie za życie” – kim była błog. Marianna Biernacka, która oddala życie za swoją synową. Dzieciom polecamy wakacyjny „Promyczek dobra”.