1.    W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się XXI Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa, patrona kierowców, połączony z Akcją św. Krzysztof: „1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy”. Hasłem tegorocznego Tygodnia są słowa: „Umocnieni Eucharystią niesiemy Chrystusa”. Okażmy wdzięczność Panu Bogu za Jego opiekę nad nami podczas drogi i wspomóżmy, na miarę naszych możliwości i hojności serca, polskich misjonarzy i misjonarki potrzebujących środków transportu; uczyńmy także rachunek sumienia z zachowania zasad bezpieczeństwa podczas drogi: lekkomyślność, agresja, nietrzeźwość za kierownicą to zachowania niegodne chrześcijanina. W naszej parafii błogosławieństwo pojazdów oraz zbiórka na środki transportu odbędzie się w liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa 25 lipca po Mszy świętej o godz. 18.00 oraz w niedzielę 26 lipca po Mszy świętej o godz. 9.00.

2.    W liturgii tygodnia obchodzimy: 22 lipca – Święto św. Marii Magdaleny; 23 lipca – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy; 25 lipca – Święto św. Jakuba Apostoła.

3.    W przyszłą niedzielę 26 lipca odbędzie się I Diecezjalna Pielgrzymka Teściowych i Teściów do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie.

4.    Bóg zapłać za ofiary zebrane w ostatnią niedzielę na tacę – 2721 zł.

5.    Bóg zapłać siostrom i braciom Kół Różańcowych z Dubicy za posprzątanie kościoła. 

6.     W ostatnim Echu Katolickim warto przeczytać: Św. Szarbel był wierny Stolicy Apostolskiej; Jak sprawić, aby czas wakacji nie dla ludzi młodych czasem bez Boga? O bestialskich zbrodniach ukraińskich na Polakach opowiada ocalały z rzezi wołyńskiej mieszkaniec Dęblina. Dzieciom polecamy wakacyjny „Promyczek dobra”.

7.    Do zawarcia sakrament małżeństwa przygotowują się: 

(Zapowiedź 2): Gabriel Marcin Głowacki, kawaler z parafii Ostrówki i Sylwia Gromysz, panna z Łyniewa, parafii tutejszej. 

(Zapowiedź 1): Mateusz Trochonowicz, kawaler i Klaudia Katarzyna Podgórska, panna, oboje zamieszkali w Warszawie, parafii św. Marka Ewangelisty.

Otoczmy ich naszą modlitwą, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między nimi, powinien o tym poinformować tutejszych duszpasterzy.