1.    Dziś 26 lipca wspominamy świętych Joachima i Anny, rodziców NMP, dziadków Pana Jezusa; jest to dzień naszej wdzięczności rodzicom, dziadkom i emerytom. 

2.    Kończymy XXI Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa, patrona kierowców, połączony z Akcją św. Krzysztof: „1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy”. Po Mszy świętej o godz. 9.00 na placu wokół kościoła błogosławieństwo pojazdów oraz zbiórka na środki transportu dla polskich misjonarzy i misjonarek.

3.    W czytanym dziś Komunikacie biskup siedlecki Kazimierz Gurda zachęca do włączenia się w 40. Pieszą Pielgrzymkę Podlaską na Jasną Górę, która rozpocznie się już za kilka dni. Serdecznie zachęcamy naszych parafian do podjęcia pielgrzymki duchowej i zapraszamy do udziału w modlitewnych pielgrzymkowych spotkaniach, które od dnia 1 sierpnia będą się odbywać w naszym kościele i rozpoczną się o godz. 18.00: po Mszy świętej zostanie odmówiony różaniec, na zakończenie odśpiewamy Apel Jasnogórski.

4.    W sobotę rozpoczyna się sierpień – miesiąc abstynencji od alkoholu w intencji trzeźwości narodu. Tegoroczny sierpień będziemy przeżywać w „duchu wdzięczności Bogu za setną rocznicę Bitwy Warszawskiej, zwanej Cudem nad Wisłą, dzięki której Polska zachowała niepodległość, a jednocześnie uratowała Europę przed bolszewicką bezbożną ideologią. Pamięć o zwycięzcach z 1920 roku to nasz patriotyczny obowiązek, a także powód do dumy i do gorliwej walki z wadami narodowymi i z tym wszystkim, co osłabia Polskę”. Ponieważ koniecznym warunkiem rozwoju osoby, rodziny, Narodu i Kościoła jest trzeźwość, dlatego dobrowolna abstynencja podjęta przez dorosłych jest wymownym świadectwem troski o wolność narodu i środkiem ratunku dla wielu zniewolonych nałogiem pijaństwa i alkoholizmu. Niech jak najwięcej osób w naszej parafii z odwagą powie: Nie piję, bo kocham. Nie piję, bo jestem potrzebny moim bliskim w każdej chwili. 

5.    W sobotę 1 sierpnia przypada 76. rocznica wybucha Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwie o poległych za Ojczyznę.

6.    W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. 

7.    Za tydzień 2 lipca z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy świętej o godz. 11.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna wokół kościoła. 

8.    Bóg zapłać za ofiary zebrane w ostatnią niedzielę na tacę – 2555 zł.

9.    Bóg zapłać siostrom z Koła Różańcowego za posprzątanie kościoła.

10.W ostatnim Echu Katolickim polecamy: Jak nauczyć się modlitwy? Materiały formacyjne dla Kół Różańcowych; O pracy duszpasterskiej w Alpach szwajcarskich opowiada pochodzący z Parczewa ks. Mirosław Golonka.

11.W ostatnim tygodniu zmarli: Janusz Mazur (l. 53) z Wygody, Bolesław Kochan (l. 88) z ul. Kościelnej, Joanna Daszczuk-Serafin (l. 44) z ul. Przemysłowej (pogrzeb we wtorek 28 lipca: godz. 11.30 różaniec, o 12.00 Msza pogrzebowa), Zdzisław Petruczynik (l. 89) z Curyna. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Rodzinom składamy serdeczne współczucie. Do wieczności odszedł także ojciec naszego biskupa ordynariusza Kazimierza Gurdy – śp. Jan Gurda (l. 93), którego pogrzeb odbędzie się jutro w parafii w Książnicach Wielkich (diecezja kielecka).

12.Intencje Apostolstwa Modlitwy na sierpień 2020 r.: Ewangelizacyjna – Módlmy się za wszystkie osoby, które pracują i żyją z morza, za marynarzy, rybaków oraz ich rodziny; Diecezjalna – O trzeźwość naszego narodu; Parafialna – Za wszystkich pielgrzymów zdążających do Sanktuariów Maryjnych.