1.    W związku z wciąż trwającą i nasilającą się ostatnio epidemią koronawirusa, która występuje również w naszym najbliższym rejonie, apelujemy do wszystkich o bezwzględne przestrzeganie obowiązujących przepisów sanitarnych. W trosce o zdrowie prosimy o zasłanianie podczas nabożeństw w kościele ust i nosa lub zachowanie odpowiedniej odległości od innych osób.

2.    W liturgii tygodnia obchodzimy: * 24 sierpnia – Święto św. Bartłomieja Apostoła; * 26 sierpnia – Uroczystość NMP Częstochowskiej; * 29 sierpnia – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

3.    Bóg zapłać za modlitwę i dar abstynencji od alkoholu w intencji trzeźwości narodu. 

4.    Bóg zapłać za ofiary zebrane w ostatnią niedzielę: na tacę – 2595 zł., do puszek dla ofiar wybuchu w Bejrucie – 3569 zł. 

5.    W sobotę 29 sierpnia odbędzie się kolejna doroczna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Sanktuarium w Leśnej Podlaskiej. Z powodu epidemii prosimy o wyjazd indywidualny własnym samochodem. Bliższych informacji udziela i zgłoszenia przyjmuje p. Teresa Trochonowicz.

6.    W ostatnim Echu Katolickim polecamy: Fotorelacje z uroczystości Wniebowzięcia NMP w Kodniu oraz z wejścia pielgrzymki na Jasną Górę; Jak chronić dzieci przed uzależnieniem od Internetu i występującą tam cyberprzemocą? „Kwitnący apostolat” – na czym polega Apostolat Modlitwy za Kapłanów „Margaretka?” „Doceniane po latach” – siostry zakonne w Powstaniu Warszawskim. 

7.    W ostatnim tygodniu zmarł śp. Jan Gromysz (l. 81) z Łyniewa – niech odpoczywa w pokoju wiecznym, rodzinie wraz z modlitwą składamy serdeczne współczucie.