1.    Dziś w Wisznicach odbywają się uroczystości patriotyczne upamiętniające potyczkę stoczoną z wojskami bolszewickimi w naszej miejscowości 100 lat temu podczas Bitwy Warszawskiej. Uroczystości rozpocznie o godz. 11.00 liturgia Msza święta z udziałem władz naszej Gminy, członków Związku Piłsudczyków RP, Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Lublinie oraz pocztów sztandarowych.

2.    Przeżywamy ostatnią niedzielę wakacji – umiejmy podziękować Panu Bogu za Jego opieką nad nami oraz odpowiedzmy szczerze w sumieniu, czy naprawdę przeżyliśmy ten czas w sposób godny ludzi wierzących w Chrystusa? Jaka była nasza codzienna wakacyjna modlitwa, czy niedziela była naprawdę dniem świętym? Niepokoi nas i smuci to, że tylko niewielka część dzieci i młodzieży uczestniczyła w wakacje w niedzielę w Eucharystii. 

3.    Jutro 31 sierpnia przypada 40. rocznica zalegalizowania NSZZ „Solidarność”.

4.    We wtorek 1 września rozpoczynamy nowy rok szkolny 2020/21. Zapraszamy wszystkich uczniów z terenu naszej parafii oraz rodziców, nauczycieli i wychowawców na Mszę świętą o godz. 8.00. Tego dnia przypada także 81. rocznica wybuchu II wojny światowej; pomódlmy się za poległych i pomordowanych za Ojczyznę oraz o pokój w świecie.

5.    Początek roku szkolnego łączy się także z rozpoczęciem nowego roku katechetycznego. Przypominamy rodzicom oraz wszystkim uczniom, że katecheza szkolna jest konieczną częścią dalszego wychowania ludzi ochrzczonych w katolickiej wierze i dlatego udział w szkolnej katechezie jest obowiązkowy. Gorąco prosimy rodziców, którzy są pierwszymi i niezastąpionymi wychowawcami w wierze dla swoich dzieci, aby o tym zawsze pamiętali. Że za to odpowiadają w sumieniu przed Bogiem. Że w wielkim stopniu od nich zależy, czy ich ochrzczone dzieci będą ludźmi wierzącymi i pozostaną w Kościele. 

6.    W czwartek 3 września imieniny obchodzi biskup pomocniczy naszej diecezji Grzegorz Suchodolski.

7.    W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek miesiąca (od godz. 17.00 Godzina święta), pierwszy piątek i pierwsza sobota. Niech podczas tych dni dzieci i młodzież z racji rozpoczęcia nowego roku szkolnego przystąpią do sakramentu pokuty (spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św.). 

8.    W przyszłą niedzielę 6 września, pierwszą miesiąca – po Mszy świętej o godz. 11.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna wokół kościoła. Od przyszłej niedzieli powracamy do naszych niedzielnych adoracji Jezusa eucharystycznego, które trwały od zakończenia Sumy do rozpoczęcia Mszy świętej o godz. 17.00.

9.    Bóg zapłać za ofiary zebrane w ostatnią niedzielę na tacę – 2270 zł.

10.Intencje Apostolstwa Modlitwy na wrzesień: Ewangelizacyjna – O szacunek dla zasobów planety. Módlmy się, aby zasoby planety nie były rabowane, ale dzielone w sposób uczciwy i z poszanowaniem. Diecezjalna – Za dzieci i młodzież, ich rodziców, opiekunów, wychowawców, nauczycieli i katechetów o błogosławieństwo dla nich w nauce, w wychowaniu oraz łaskę pogłębienia życia duchowego. Parafialna – „Aby Maryja była bardziej znana i miłowana, by Jej wezwanie z Fatimy poznał i wypełnił świat”.

11.W ostatnim Echu Katolickim polecamy: Skąd pochodzi piękno i moc Kościoła? „Boże dzieło na śmietniku” – o posłudze pośród ubogich na Ukrainie opowiada siostra albertynka, „Żeby nie przegrać życia” – po czym poznać hazardzistę i jak działa mechanizm uzależnienia? Comiesięczne materiały formacyjne dla Kół Różańcowych.

 

12.W ostatnim tygodniu zmarła Janina Deleszkiewicz (l. 89), mieszkająca kilka lat temu na ul. Polnej. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Rodzinie składamy serdeczne współczucie.