1.    Pod hasłem: „Budujmy więzi” w dzisiejszą niedzielę w Polsce rozpoczyna się X Tydzień Wychowania. 

2.    Dziś po Mszy świętej o godz. 9.00 odbędzie się w kościele spotkanie dla kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania (obecność obowiązkowa). Po zakończeniu Mszy świętej o godz. 11.00 do rozpoczęcia Mszy o godz. 17.00 trwać będzie indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy świętej o godz. 17.00 zapraszamy na różaniec fatimski.

3.    Jutro 14 września obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego; pojutrze 15 września – wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.

4.    W czwartek 17 września przypadają:

·       41. rocznica śmierci ks. kanonika Bronisława Turskiego, wieloletniego proboszcza naszej parafii i budowniczego naszego kościoła parafialnego.

·      81. rocznica napaści bolszewickiej na Polskę w 1939 roku; nie zapomnijmy o modlitwie za poległych i pomordowanych za Ojczyznę.

5.    W piątek 18 września obchodzimy Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski, zwłaszcza dzieci i młodzieży. Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież szkolną o godz. 18.00 na Mszę świętą z racji święta ich wielkiego patrona. 

6.    Ks. Sławomir organizuje wyjazd do Kodnia na wrześniowe Nocne Czuwanie Młodzieży i przyjmuje zapisy. Koszt 10 zł. 

7.    W sobotę 19 września po Mszy świętej o godz. 18.00 odbędzie się druga katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

8.    Prosimy o dary na potrzeby naszego Seminarium (pomidory, paprykę)

9.    Bóg zapłać za ofiary zebrane w ostatnią niedzielę na tacę – 2425 zł. Dziś zbiórka do puszek na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie i innych miejsc świętych w Ziemi Świętej.

10.Po uzgodnieniu z konserwatorem zabytków w Białej Podlaskiej rozpoczęliśmy renowację starych zabytkowych ławek naszego kościoła (najpierw do renowacji zostały zabrane 2 ławki obok konfesjonałów).

11.W ostatnim Echu Katolickim warto przeczytać: „Bez Boga ani do proga!” – relację z diecezjalnych dożynek w Woli Gułowskiej. Mija 30 lat od powrotu religii do szkół - jak dzisiaj mówić o Panu Bogu, gdy coraz więcej uczniów rezygnuje z katechezy? „Wyjść i szukać ludzi” – o swojej pracy misyjnej na Jamajce opowiada pochodzący z Białej Podlaskiej ks. Tomasz Denicki; „Pozwól mi umierać ma krzyżu” – kim była pochodząca spod Łukowa charyzmatyczka cierpienia, s. Róża Niewęgłowska? Dzieciom polecamy nowy „Promyczek dobra”.

12.W ostatnim tygodniu zmarł Jan Jaszczuk (l. 85) z Dubicy Górnej. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne współczucie.