1.    Dziś po Mszy o godz. 9.00: 

* W kościele spotkanie dla rodziców dzieci klas III i dzieci klas III, którym rozpoczniemy bezpośrednie przygotowanie do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej. 

* Na starej plebanii zebranie wszystkich zelatorów Kół Różańcowych naszej parafii.

2.    Zapraszamy wszystkich do udziału w coniedzielnej indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu, wystawionego w monstrancji od zakończenia Sumy do rozpoczęcia Mszy świętej o godz. 17.00.

3.    W liturgii tygodnia obchodzimy: 

·      29 września – Święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. 

·      1 października – wspomn. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. 

·      2 października – wspomn. św. Aniołów Stróżów. 

4.    W najbliższą środę rozpoczynamy „różańcowy” miesiąc październik. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych, które będą odprawiane w naszym kościele: w dni powszednie o godz. 16.30 (bezpośrednio po zakończeniu różańca będzie sprawowana Msza święta), w niedziele po Mszy świętej o godz. 11.00. Zachęcamy, aby w zakrystii zapisać się do poprowadzenia różańca w kolejne dni października - zapraszamy dzieci, młodzież, dzieci, rodziny oraz grupy i wspólnoty naszej parafii. Prosimy także o codzienną modlitwę różańcową w naszych rodzinach. Za odmówienie jednej części różańca w kościele, kaplicy, a także w rodzinach czy pobożnym stowarzyszeniu można uzyskać odpust zupełny. Jeszcze bardziej doceńmy duchową wartość modlitwy różańcowej, którą Kościół nazywa „streszczeniem Ewangelii”.

5.    W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek miesiąca (od godz. 16.00 Godzina święta), pierwszy piątek i pierwsza sobota.

6.    Zachęcamy młodzież do uczestnictwa w spotkaniach, które pomogą nam być bliżej Boga, Kościoła i drugiego człowieka. Będą one odbywały się w każdy piątek po Mszy wieczorowej.

7.    Pod hasłem „Strażnicy Kościoła” w przyszłą niedzielę 4 października odbędzie się X Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Pratulina. (rozpoczęcie o godz. 10.00, konferencja „Czciciele świętego spokoje czy strażnicy Bożego porządku? 12.00 różaniec, 12.30 Msza św. pod przewodnictwem biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy, agapa).

8.    Bóg zapłać za ofiary zebrane w ostatnią niedzielę na tacę – 2416 zł. W przyszłą niedzielę 4 października gościć będziemy delegata Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej - taca na utrzymanie Seminarium.

9.    Do renowacji zostały zabrane cztery kolejne ławki. Prosimy o zrozumienie trudności spowodowanych brakiem tych ławek w kościele oraz o modlitwę o błogosławieństwo Boże w tych pracach.

10.W zakrystii można zapisywać się do prowadzenia różańca w październiku. Zachęcamy do tego dzieci, młodzież, rodziny i grupy modlitewne.

11.W ostatnim Echu Katolickim warto przeczytać: Mężczyźni na straży wartości, Kościoła, Polski, Materiały formacyjne dla członków Kół Żywego Różańca; „Picie, które zabija życie” – świadectwo nawróconego alkoholika, „Sami, ale nie samotni”, „Po drugiej stronie życia” – czy ludzie, którzy przeżyli śmierć kliniczną, mówią prawdę? 

12.W ostatnim tygodniu zmarli: Leszek Nurski (l. 65) z ul. Przemysłowej (pogrzeb odbył się w parafii Wereszczyn) i Walerian Banaszczuk (l. 91) z Dubicy Górnej. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Rodzinom składamy serdeczne współczucie.

 

13.Intencje Apostolstwa Modlitwy na październik 2020 r.: Ewangelizacyjna – Misja świeckich w Kościele: „Módlmy się, aby na mocy chrztu wierni świeccy, zwłaszcza kobiety, mieli większy udział w instytucjach odpowiedzialnych za Kościół; Diecezjalna – O błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla rodzin naszej diecezji. Parafialna – O rozwój Kół Żywego Różańca i umiłowanie modlitwy różańcowej we wszystkich rodzinach.