1.     Dziś w naszej parafii gościmy diakona Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej. Przeżywając doroczną niedzielę seminaryjną, modlimy się w intencjach naszego Seminarium, o nowe liczne i święte powołania oraz składamy ofiary na tacę na jego utrzymanie.

 

2.     Patronem dzisiejszego dnia, 4 października, jest św. Franciszek z Asyżu, którego w roku 1997 św. Jan Paweł II ogłosił patronem ekologów. Uczmy się od niego szacunku i miłości do wszystkich Bożych istnień i całego świata, który Pan Bóg stworzył i powierzył opiece człowieka.

 

3.     Zapraszamy wszystkich do udziału w coniedzielnej indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu od zakończenia Sumy do rozpoczęcia Mszy świętej o godz. 17.00.

 

4.     Jutro, 5 października, obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. s. Faustyny Kowalskiej, apostołki Miłosierdzia Bożego.

 

5.     Pojutrze 6 października przypada 24. rocznica beatyfikacji męczenników Podlaskich z Pratulina, Wincentego Lewoniuka i Towarzyszy. Przypominamy, że dziś o godz. 10.00 w Pratulinie rozpoczyna się X Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn.

 

6.     Zachęcamy do liczniejszego uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych odprawianych w naszym kościele: w dni powszednie o godz. 16.30 (bezpośrednio po zakończeniu różańca sprawowana jest wieczorna Msza święta), w niedziele po Mszy świętej o godz. 11.00.

 

7.     Pod hasłem: „Totus Tuus” w przyszłą niedzielę 11 października będziemy przeżywać XX Dzień Papieski, połączony ze zbiórką ofiar na fundusz stypendialny dla uczniów i studentów z uboższych rodzin w ramach Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

 

8.     W niedzielę za tydzień, 11 października, po Mszy świętej o godz. 9.00 odbędzie się w kościele spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa! Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji młodzieży, która przystąpi do bierzmowania już za kilkanaście dni, w środę 21 października.

 

9.     Bóg zapłać za ofiary zebrane w ostatnią niedzielę na tacę – 2403 zł.

 

10. W ostatnim Echu Katolickim warto przeczytać: W Łagiewnikach po śladach św. s. Faustyny; „Mają być mocnym głosem katolików” – w tym roku 25 lat od reaktywacji Akcji Katolickiej w naszej diecezji; Dlaczego warto być ministrantem? Polecamy także nowy numer Rycerza Niepokalanej, a dzieciom październikowy Promyczek dobra.

 

11. W ostatnim tygodniu zmarł Antoni Zaleszczyk (l. 66) z ul. Kościelnej. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Rodzinie składamy serdeczne współczucie.