1.     Pod hasłem: „Totus Tuus” przeżywamy dziś XX Dzień Papieski, połączony ze zbiórką ofiar na fundusz stypendialny dla uczniów i studentów z uboższych rodzin założony przez Fundację „Dzieło Trzeciego Tysiąclecia”. Od św. Jana Pawła II uczmy się wzrastać w wierze w postawie zawierzenia Maryi, a szczególnie uczmy tego młode pokolenie Polaków.

2.     Z powodu nasilającej się ostatnio w Polsce epidemii koronawirusa prosimy wszystkich o przestrzeganie wymagań sanitarnych. W kościołach obowiązuje zasłanianie ust i nosa.

3.     Dziś w kościele po Mszy świętej o godz. 9.00 odbędzie się w kościele spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania. Prosimy wszystkich o gorącą modlitwę w intencji młodzieży, która przystąpi do bierzmowania już za kilkanaście dni, w środę 21 października. Od wtorku młodzież będzie uczestniczyć w nowennie do Ducha Świętego przed bierzmowaniem.

4.     Zapraszamy wszystkich do udziału w coniedzielnej indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu od zakończenia Sumy do rozpoczęcia Mszy świętej o godz. 17.00.

5.     Zachęcamy do liczniejszego uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych odprawianych w naszym kościele: w dni powszednie o godz. 16.30 (bezpośrednio po zakończeniu różańca sprawowana jest wieczorna Msza święta), w niedziele po Mszy świętej o godz. 11.00.

6.     We wtorek 13 października po Mszy świętej o godz. 17.00 zapraszamy na ostatni w tym roku różaniec fatimski. Dlatego w tym dniu nie będzie nabożeństwa różańcowego o godz. 16.30, gdyż różaniec zostanie odmówiony na zewnątrz kościoła po zakończeniu Eucharystii o godz. 17.00.

7.     W środę 14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej.

8.     W piątek 16 października przypada 42. rocznica wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową.

9.     Za tydzień 18 października przypada Niedziela Misyjna, taca na misje święte. Po Mszy świętej o godz. 9.00 spotkanie dla dzieci klas III i ich rodziców. Przyszła niedziela (dzień św. Łukasza Ewangelisty) jest także dniem modlitwy za Pracowników Służby Zdrowia.

10.           Do kościoła zostały przywiezione dwie ławki po przeprowadzonej gruntownej renowacji. W ławkach zostały wstawione nowe dębowe podłogi, gdyż stare były bardzo już zniszczone i nie nadawały się do renowacji. Do renowacji zostały zabrane dwie kolejne ławki.

11.           Należność za ostatni wywóz śmieci z cmentarza wynosi 3826 zł. Łącznie w tym roku za wywiezienie śmieci z cmentarza zapłaciliśmy już ponad 8200 zł. Niestety, nadal nie wszyscy zachowują porządek na cmentarzu i wiele osób lekceważy obowiązek segregowania śmieci, wskutek czego rosną i tak bardzo już wysokie opłaty za utrzymanie cmentarza. Dlatego apelujemy do wszystkich o większą odpowiedzialność i troskę o nasz cmentarz parafialny. Niech na cmentarzu będzie więcej ducha, a miej plastiku.

12.           W ostatnim Echu Katolickim polecamy: „Wiara jest najważniejsza” – o przyjmowaniu Komunii do ust i na rękę wypowiedzieli się kilka dni temu polscy biskupi; Relację z Diecezjalnej Pielgrzymki Mężczyzn do Pratulina – czas na Strażników Kościoła; „Nadchodzi nowa sekularyzacja. Jej celem jest całkowite zeświecczenie społeczeństwa” – rozmowę z biskupem diecezji kamieniecko-podolskiej na Ukrainie; „Najpiękniejszy jest Różaniec odmawiany życiem”; 15 października w Polsce obchodzony jest Dzień Dziecka Utraconego – co powinni zrobić rodzice, gdy pragną ich pogrzebu i jakie prawa im przysługują?