1.     Przeżywamy dziś w Kościele Niedzielę Misyjną, która rozpoczyna Tydzień Misyjny. Hasło tegorocznej Niedzieli i Tygodnia Misyjnego: „Oto ja, poślij mnie” wzywa nas do gorącej modlitwy o rozszerzanie Królestwa Bożego na cały świat, do poznania i wsparcia misyjnych dzieł Kościoła, a także do ożywienia w sobie ducha misyjnego. Taca na misje święte. Po Mszy świętej o godz. 9.00 w kościele odbędzie się spotkanie dla dzieci klas III i ich rodziców.

2.     Dziś, w dzień św. Łukasza Ewangelisty, który według tradycji był z zawodu lekarzem, przeżywamy także dzień modlitwy za Pracowników Służby Zdrowia. Dziękujemy za troskę o nasze zdrowie i życie oraz wzywając orędownictwa ich Patrona, modlimy się o Bożą opiekę i błogosławieństwo dla nich w bardzo odpowiedzialnej pracy, trudniejszej ostatnio wskutek wzmożonej pandemii.

3.     Z związku z nasilającą się ostatnio w Polsce epidemią koronawirusa i wprowadzeniem nowych obostrzeń sanitarnych biskup siedlecki Kazimierz Gurda kieruje do nas okolicznościowy Komunikat. Informujemy, że na mocy ostatnich zarządzeń w naszym kościele może przebywać 245osób.

4.     Młodzież naszej parafii od kilku dni uczestniczy w Nowennie do Ducha Świętego przed przyjęciem sakramentu bierzmowania. Niech w godnym i owocnym przyjęciu wielkiego Daru Ducha Świętego i Jego łask wspiera ją gorąca modlitwa i świadectwo wiary ich rodziców i całej wspólnoty parafialnej. Sakramentu bierzmowania udzieli im biskup pomocniczy diecezji siedleckiej Grzegorz Suchodolski w środę 21 października na Mszy świętej o godz. 18.00 Spowiedź przed bierzmowaniem dla młodzieży, rodziców, świadków bierzmowania i bliskich we wtorek 20 października o godz. 18.00.

5.     Dnia 22 października obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II.

6.     Zapraszamy dzisiaj oraz w każdą niedzielę do udziału w indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu od zakończenia Sumy do rozpoczęcia Mszy świętej o godz. 17.00.

7.  W przyszłą niedzielę 25 października będziemy gościć o. oblata z Kodnia, który będzie głosił słowo Boże i rozprowadzał kalendarze na wsparcie dzieł misyjnych prowadzonych przez Zgromadzenie Ojców Oblatów.

8.     Na stolikach z gazetami i bocznych ołtarzach są kartki wypominkowe.

9.     Polecamy kalendarze na rok 2021: Rolników (25 zł.), misyjne (6 zł.).

10.   Bóg zapłać rodzicom i młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania za posprzątanie kościoła.

11.   Bóg zapłać za ofiary zebrane w ostatnią niedzielę: na tacę – 2239 zł., do puszek z racji Dnia Papieskiego – 1275 zł.

12. Sprzątając groby zachowajmy porządek na cmentarzu, segregujmy wyrzucane śmieci. Pamiętajmy, że cmentarz to miejsce poświęcone, gdzie należy zachować się godnie. Nie odkładajmy sprzątania grobów na ostatnią chwilę. Niech na cmentarzu będzie więcej ducha, a miej plastiku.

13. W ostatnim Echu Katolickim warto przeczytać: O pracy na misjach w Zambii i Kirgistanie; Cud eucharystyczny w Sokółce wydarzył się po to, by umocnić naszą wiarę w Eucharystię – przypomina ksiądz, naoczny jego świadek; Rozmowę z zelatorką diecezjalną o mocy modlitwy różańcowej i wyzwaniach stojących przed wspólnotą Żywego Różańca; „Eucharystia, internet i miłosierdzie” – kim jest beatyfikowany 15-letni Carlo Acutis?

14.   Zapraszamy w sobotę 24 października o godz. 13.00 do Centrum Kultury Chrześcijańskiej w Wisznicach na Koncert Viva Polonia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Wstęp wolny.