1.     Dziś 1 listopada obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte o godz. 7.30, 9.00, 11.00 i 17.00. Z powodu nasilającej się pandemii władze państwowe wydały zarządzenie o zamknięciu wszystkich cmentarzy w dniach od 31 października do 2 listopada.

2.     W Uroczystość Wszystkich Świętych rozpoczyna się ogólnopolska modlitewna inicjatywa: „Różaniec do Granic Nieba”, która będzie trwała do 8 listopada br. W obliczu kryzysu i niepokojów, jakie ostatnio mają miejsce w Polsce: godzenia w życie nienarodzonych, ataków na Kościół i miejsca kultu, narastającej społecznej agresji i wrogości, szerzącej się epidemii biskup siedlecki Kazimierz Gurda zachęca wszystkich diecezjan do włączenia się do tej modlitewnej akcji indywidualnie, w rodzinach i kościołach.Zapraszamy do uczestnictwa w tej modlitwie w naszym kościele parafialnym: dzisiaj i w niedziele 8 listopada po Mszy świętej o godz. 11.00, w dni powszednie po Mszy o godz. 17.00.

3.     Ponieważ dziś zamknięte są cmentarze i nie udamy się na groby naszych zmarłych, zapraszamy do kościoła, tak jak w każdą niedziele, do indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu od zakończenia Sumy do Mszy o godz. 17.00.

4.     Jutro 2 listopada obchodzimy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze święte o godz. 6.30, 10.00 i 17.00.

5.     Na mocy dekretu Penitencjarii Stolicy Apostolskiej przez cały tegoroczny listopad, a nie tylko do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny dla zmarłych za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Dla otrzymania takiego odpustu wymagany jest stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii świętej, wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu oraz wzbudzenie intencji. Ze względów bezpieczeństwa odwiedzajmy cmentarze indywidualnie i rozłóżmy to na dalsze dni.

6.      W tym tygodniu od godz. 16.30 będziemy się modlić za zmarłych w poleconych w tegorocznych wypominkach:

2 listopada – Wygoda, ul. Rowińska i Warszawska

3 listopada – pozostałe ulice z Wisznic

4 listopada – Dubica Dolna i Górna, Curyn

6 listopada – pozostałe miejscowości w parafii i spoza parafii.

7.     Przypominamy, że osoby starsze i chore oraz wszyscy, którzy w Uroczystość Wszystkich Świętych i w niedziele korzystają z dyspensy od obowiązku w uczestnictwa we Mszy świętej, zobowiązani są do duchowego uczestnictwa we Mszy świętej za pomocą środków społecznego przekazu (należy uczestniczyć we Mszy transmitowanej na żywo, a nie w retransmisji). W tym szczególnym czasie zachęcamy także do wspólnej rodzinnej modlitwy za bliskich nam zmarłych, zwłaszcza tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w liturgii w kościele ani udać się na cmentarz.

8.     5 listopada imieniny obchodzi ks. wikariusz Sławomir Pleszczyński, otoczmy go serdeczną modlitwą.

9.     W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek miesiąca (od 16.00 Godzina święta), pierwszy piątek i pierwsza sobota.

10.  Bóg zapłać za ofiary zebrane w ostatnią niedzielę na tacę – 1514 zł. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Kościół prześladowany.

11.    W ostatnim Echu Katolickim warto przeczytać: „W niebie nie będzie nudno” – co o niebie mówili święci Kościoła; Jak pomagać duszom czyśćcowym? O utrudnionym dostępie do leczenia w dobie korona wirusa i sytuacji chorych na nowotwory - mówi onkolog, prof. Andrzej Kawecki. Polecamy także listopadowe wydanie Rycerza Niepokalanej.

12.   W ostatnim tygodniu zmarła Krystyna Makarewicz (l. 78) z Kolonii Wisznice. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Rodzinie składamy serdeczne współczucie.