1.     Na mocy obowiązujących od wczoraj przepisów rządowych na jedną osobę przebywającą w kościele powinno przypadać 15 metrów kwadratowych powierzchni. Oznacza to, że w naszym koście może przebywać 67 osób.

2.     Przeżywamy dziś XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym - w tym roku pragniemy przyjść z pomocą prześladowanym za wiarę i żyjącym w skrajnej biedzie chrześcijanom w Republice Środkowej Afryki. Poprzez dar modlitwy w ich intencji oraz ofiary składane do puszek wypełnijmy najważniejsze przykazanie miłości Boga i bliźniego. Możemy także im pomagać wysyłając SMS o treści RATUJE na nr 72405 (koszt 2,46 zł.).

3.     Kończymy dziś ogólnopolską akcję modlitwą „Różaniec do Granic Nieba”, zorganizowaną w celu ekspiacji Panu Bogu za zabijanie poczętych dzieci w naszej Ojczyźnie. Bóg zapłać wszystkim uczestniczącym w tej modlitwie w naszym kościele oraz modlącym się indywidualnie i w rodzinach. Nie ustawajmy w modlitwie i dobrych działaniach dla ochrony ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Gorąco módlmy się także za naszą Ojczyznę i za wszystkich Polaków o światło Ducha Świętego dla ich sumień. Jak w każdą niedzielę, tak i w dzisiejszą zapraszamy do udziału w indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu od zakończenia Sumy do Mszy o godz. 17.00.

4.     Korzystajmy przez cały listopad z możliwości uzyskania odpustu zupełnego dla zmarłych za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie tam modlitwy za zmarłych. W każdą niedzielę listopada od godz. 7.00 (przed pierwszą Mszą św.) będą czytane wypominki za zmarłych.

5.     W środę 11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości Polski (102. rocznicę odzyskania niepodległości). Zapraszamy na dziękczynno-błagalną Mszę świętą w intencji Ojczyzny o godz. 11.00. Z racji święta narodowego poranna Msza święta będzie sprawowana o godz. 7.30, nie też będzie Mszy wieczornej. Pamiętajmy o wywieszeniu na naszych domach biało-czerwonej flagi.

6.     Dnia 12 listopada obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Jozatafa Kuncewicza, biskupa i męczennika, drugorzędnego patrona Diecezji Siedleckiej.

7.     Bóg zapłać za ofiary zebrane w ostatnią niedzielę 1 listopada – 1566 zł. Dziś zbiórka do puszek na Kościół prześladowany.

8.     W następną niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Ubogich, taca dla Caritas Diecezji Siedleckiej.

9.     W nowym wydaniu Echa Katolickiego polecamy: Akt powierzenia się opiece św. Stanisława Papczyńskiego na czas epidemii; O sytuacji pacjentów w szpitalach i domach opieki w dobie pandemii opowiada ks. kapelan szpitala; Rozmowę o pracy z nieuleczalnie chorymi i o tym ,że każde życie jest cudem i powinno być chronione; Wyzwiska, bluźnierstwa, dewastacja świątyń i pomników – skąd się biorą współcześni barbarzyńcy?

10.           W ostatnim tygodniu zmarli: Karolina Ruszyńska (l. 93) z ul. Nowej w Wisznicach i Stanisław Dyrdowski (l. 69) z Curyna (pogrzeb w poniedziałek 9 listopada: godz. 10.00 pochowanie ciała na cmentarzu, 10.30 w kościele różaniec, 11.00 Msza za zmarłego). Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Rodzinom składamy serdeczne współczucie.

W trudnym obecnie czasie z ufnością przybliżmy się do Boga. Zachowując wskazania sanitarne wspierajmy się nawzajem. Módlmy się gorąco o oddalenie i ustanie pandemii, za wszystkich chorych, przebywających w szpitalach poddanych kwarantannie, także za chorych w naszej parafii, za całą Służbę Zdrowia oraz ludzi i służby organizujące i niosące pomoc chorym i cierpiącym.